Eredivisie • 9 października 2026

PSV – Heerenveen
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

PSV  2:0  Heerenveen

Jak skończył się mecz PSV – Heerenveen?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

PSV – Heerenveen — statystyki obu drużyn przed meczem
Eredivisie  •  9 października 2026  •  20:00
PSVWWWWP
VS
Stadion: Philips Stadion  ·  Sędzia: Joey Kooij
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 9 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
4,86gole na mecz2,86
3,43średnio strzela1,57
1,43średnio traci1,29
100,0%BTTS42,9%
100,0%over 2,557,1%
2,29punkty na mecz1,29

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem PSV – Heerenveen. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz PSV – Heerenveen?

Superbet wycenia wygraną zespołu PSV na 1,24, remis na 7,00, a zwycięstwo zespołu Heerenveen na 8,20. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 75% szans gospodarzom, 13% na remis i 11% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1PSV1,241,22
Xremis7,008,00
2Heerenveen8,208,75
Obie drużyny strzelą
tak1,391,40
nie2,902,80
Liczba goli
powyżej 2,51,151,15
poniżej 2,55,305,40
Kursy z 09.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
75%PSV
13%remis
11%Heerenveen

Kurs Superbetu 1,39 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 68% szans. W meczach zespołu PSV obie strony trafiały w 100,0% spotkań, a w meczach zespołu Heerenveen w 42,9%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,15, czyli około 82%, przy 100,0% i 57,1% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem PSV – Heerenveen?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. PSV zbiera średnio 2,29 punktu na mecz, a Heerenveen 1,29 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma PSV — 3,43 gola na mecz wobec 1,57 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Heerenveen — 1,29 bramki na mecz, podczas gdy PSV traci średnio 1,43. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 35 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu PSV wobec 42,9% u zespołu Heerenveen. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu PSV oraz 57,1% u zespołu Heerenveen, czyli 42,9 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają PSV i Heerenveen w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla PSV i Heerenveen jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikPSVHeerenveen
RozgrywkiEredivisieEredivisie
Rozegrane mecze77
Bilans W-R-P5-1-12-3-2
Punkty na mecz2,291,29
Bramki strzelone2411
Bramki stracone109
Średnio strzela3,431,57
Średnio traci1,431,29
Gole/mecz4,862,86
BTTS100,0%42,9%
Over 1,5100,0%71,4%
Over 2,5100,0%57,1%
Over 3,585,7%57,1%
Czyste konta03
Mecze bez gola02
FormaWWWWPPRPRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu PSV w tym sezonie to 5-1-1, a zespołu Heerenveen — 2-3-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. PSV nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Heerenveen nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWWP oraz PRPRW.

Ostatnie spotkania, jakie PSV i Heerenveen rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

PSV — ostatnie mecze

23.08 Groningen 5:1 W
30.08 Utrecht 6:1 W
05.09 Ajax 3:1 W
13.09 Sparta Rotterdam 4:1 W
20.09 Twente 2:3 P

Heerenveen — ostatnie mecze

22.08 Zwolle 0:2 P
30.08 Willem II 2:2 R
06.09 Alkmaar 2:3 P
13.09 Telstar 0:0 R
19.09 Sparta Rotterdam 4:0 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze PSV – Heerenveen?

Od 1996 roku te drużyny spotkały się 64 razy. Zespół PSV wygrał 35 meczów, zespół Heerenveen wygrał 12 meczów, a liczba remisów to 17. Ostatnie spotkanie, rozegrane 21.02.2026, zakończyło się wynikiem 3:1 (PSV Eindhoven – Heerenveen).

35PSV
17remisy
12Heerenveen

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 15 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

21.02.2026 PSV Eindhoven – Heerenveen 3:1 W
04.02.2026 PSV Eindhoven – Heerenveen 4:1 W
06.12.2025 Heerenveen – PSV Eindhoven 0:2 W
08.03.2025 PSV Eindhoven – Heerenveen 2:1 W
14.12.2024 Heerenveen – PSV Eindhoven 1:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach PSV pada średnio 4,86 bramki, a w meczach Heerenveen — 2,86. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 100,0% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 85,7% oraz 57,1%.

Czystych kont PSV ma 0, a Heerenveen — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają PSV i Heerenveen?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu PSV ma średnio 2,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Heerenveen 1,3. PSV oddaje przeciętnie 21,0 strzału w meczu, z czego 8,4 celnego, a Heerenveen odpowiednio 16,0 i 6,0.

PSVśrednio na meczHeerenveen
2,8xG1,3
4,6stworzone okazje2,1
21,0strzały16,0
8,4celne strzały6,0
63,7%posiadanie piłki54,0%
7,6rzuty rożne5,1
1,4żółte kartki1,0
8,7faule8,4

PSV strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,4 gola na mecz przy xG 2,8. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Heerenveen strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak PSV wypada u siebie, a Heerenveen na wyjeździe?

Ten mecz PSV rozgrywa u siebie, a Heerenveen na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie PSV ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Heerenveen ma 3 mecze, ze średnią 2,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach PSV wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Heerenveen — 4,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy PSV i Heerenveen?

Najpewniej PSV wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Matej Kovar, a w polu Sergino Dest, Lutsharel Geertruida, Armando Obispo, Mauro Junior, Kodai Sano, Paul Wanner, Ivan Perisić, Guus Til, Ruben van Bommel, Ricardo Pepi.

Najpewniej Heerenveen wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Bernt Klaverboer, a w polu Oliver Braude, Sam Kersten, Maas Willemsen, Vasilios Zagaritis, Marcus Linday, Levi Smans, Jacob Trenskow, Nolhan Allan Courtens Mabeneyshi, Maxence Rivera, Dylan Vente.

PSV 4-2-3-1Heerenveen 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Joey Kooij. Trenerem zespołu PSV jest Peter Bosz, a zespołu Heerenveen Robin Veldman. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 78,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,86 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz PSV – Heerenveen: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz PSV – Heerenveen?

Mecz PSV – Heerenveen rozpoczyna się o godzinie 20:00, 9 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości PSV i Heerenveen są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak PSV czy Heerenveen z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem PSV – Heerenveen.

Jeśli mecz PSV – Heerenveen jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu PSV – Heerenveen?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań PSV oraz Heerenveen i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na PSV – Heerenveen. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla PSV i Heerenveen podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu PSV albo Heerenveen znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP