GKS Katowice 2:1 Wieczysta Kraków
Jak skończył się mecz GKS Katowice – Wieczysta Kraków?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem GKS Katowice – Wieczysta Kraków. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz xG z bieżącego sezonu.
Jakie są kursy na mecz GKS Katowice – Wieczysta Kraków?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,15 za wygraną zespołu GKS Katowice, 3,75 za remis i 3,15 za zwycięstwo zespołu Wieczysta Kraków. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 44% szans dla gospodarzy, 25% na remis i 30% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1GKS Katowice | 2,15 | 2,25 | 2,07 |
| Xremis | 3,75 | 3,70 | 3,95 |
| 2Wieczysta Kraków | 3,15 | 3,15 | 3,25 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,46 | — | 1,45 |
| nie | 2,70 | — | 2,70 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,50 | — | 1,47 |
| poniżej 2,5 | 2,57 | — | 2,70 |
Kurs Superbetu 1,46 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 65% szans. W meczach zespołu GKS Katowice obie strony trafiały w 66,7% spotkań, a w meczach zespołu Wieczysta Kraków w 66,7%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,50, czyli około 63%, przy 88,9% i 66,7% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 15 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem GKS Katowice – Wieczysta Kraków?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. GKS Katowice zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Wieczysta Kraków 0,89 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 9 spotkań, drugi 9 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma GKS Katowice — 2,22 gola na mecz wobec 1,56 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje GKS Katowice — 1,56 bramki na mecz, podczas gdy Wieczysta Kraków traci średnio 1,89. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 34 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 88,9% u zespołu GKS Katowice oraz 66,7% u zespołu Wieczysta Kraków, czyli 22,2 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają GKS Katowice i Wieczysta Kraków w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz GKS Katowice i Wieczysta Kraków opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | GKS Katowice | Wieczysta Kraków |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Ekstraklasa |
| Rozegrane mecze | 9 | 9 |
| Bilans W-R-P | 5-0-4 | 2-2-5 |
| Punkty na mecz | 1,67 | 0,89 |
| Bramki strzelone | 20 | 14 |
| Bramki stracone | 14 | 17 |
| Średnio strzela | 2,22 | 1,56 |
| Średnio traci | 1,56 | 1,89 |
| Gole/mecz | 3,78 | 3,44 |
| BTTS | 66,7% | 66,7% |
| Over 1,5 | 88,9% | 100,0% |
| Over 2,5 | 88,9% | 66,7% |
| Over 3,5 | 55,6% | 33,3% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 2 |
| Forma | WPPWW | PRPRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu GKS Katowice w tym sezonie to 5-0-4, a zespołu Wieczysta Kraków — 2-2-5, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. GKS Katowice ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Wieczysta Kraków nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPWW oraz PRPRW.
Ostatnie spotkania, jakie GKS Katowice i Wieczysta Kraków rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
GKS Katowice — ostatnie mecze
Wieczysta Kraków — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach GKS Katowice pada średnio 3,78 bramki, a w meczach Wieczysta Kraków — 3,44. Granicę 1,5 gola przekroczyło 88,9% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 88,9% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 55,6% oraz 33,3%.
Czystych kont GKS Katowice ma 1, a Wieczysta Kraków — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają GKS Katowice i Wieczysta Kraków?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu GKS Katowice ma średnio 1,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Wieczysta Kraków 1,6. GKS Katowice oddaje przeciętnie 16,9 strzału w meczu, z czego 5,2 celnego, a Wieczysta Kraków odpowiednio 14,7 i 4,6.
GKS Katowice strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,2 gola na mecz przy xG 1,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Wieczysta Kraków strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak GKS Katowice wypada u siebie, a Wieczysta Kraków na wyjeździe?
Ten mecz GKS Katowice rozgrywa u siebie, a Wieczysta Kraków na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie GKS Katowice ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Wieczysta Kraków ma 6 meczów, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,33 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach GKS Katowice wynosi średnio 4,67, a w wyjazdowych spotkaniach Wieczysta Kraków — 3,83. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 77,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,61 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz GKS Katowice – Wieczysta Kraków: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz GKS Katowice – Wieczysta Kraków?
Mecz GKS Katowice – Wieczysta Kraków rozpoczyna się o godzinie 20:30, 12 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,99 gola na mecz, 65,1% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości GKS Katowice i Wieczysta Kraków są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak GKS Katowice czy Wieczysta Kraków z BTTS w okolicach 65,1% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu GKS Katowice – Wieczysta Kraków.
Jeśli mecz GKS Katowice – Wieczysta Kraków jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu GKS Katowice – Wieczysta Kraków?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań GKS Katowice oraz Wieczysta Kraków i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na GKS Katowice – Wieczysta Kraków. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla GKS Katowice i Wieczysta Kraków podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 12 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu GKS Katowice albo Wieczysta Kraków znajdziesz już zaktualizowane wartości.