Famalicao 1:4 Alverca
Jak skończył się mecz Famalicao – Alverca?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Famalicao – Alverca. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Famalicao – Alverca?
Superbet wycenia wygraną zespołu Famalicao na 1,90, remis na 3,35, a zwycięstwo zespołu Alverca na 4,25. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 50% szans gospodarzom, 28% na remis i 22% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Famalicao | 1,90 | 1,82 | 1,88 |
| Xremis | 3,35 | 3,20 | 3,30 |
| 2Alverca | 4,25 | 4,30 | 4,55 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,87 | — | 1,80 |
| nie | 1,88 | — | 1,92 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 2,05 | — | 2,00 |
| poniżej 2,5 | 1,77 | — | 1,80 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,87, co odpowiada około 50% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,05, czyli mniej więcej 46%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 57,1% i 71,4% spotkań z golami po obu stronach oraz 42,9% i 57,1% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 14 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Famalicao – Alverca?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Alverca zbiera średnio 1,14 punktu na mecz, a Famalicao 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Famalicao — 1,29 gola na mecz wobec 1,29 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Famalicao — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Alverca traci średnio 1,57. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 71,4% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 42,9% u zespołu Famalicao oraz 57,1% u zespołu Alverca, czyli 14,2 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Famalicao i Alverca w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Famalicao i Alverca w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Famalicao | Alverca |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Liga Portugal | Liga Portugal |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 1-4-2 | 2-2-3 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 1,14 |
| Bramki strzelone | 9 | 9 |
| Bramki stracone | 7 | 11 |
| Średnio strzela | 1,29 | 1,29 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,57 |
| Gole/mecz | 2,29 | 2,86 |
| BTTS | 57,1% | 71,4% |
| Over 1,5 | 71,4% | 85,7% |
| Over 2,5 | 42,9% | 57,1% |
| Over 3,5 | 28,6% | 42,9% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 1 |
| Forma | PRRRW | PRPWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Famalicao w tym sezonie to 1-4-2, a zespołu Alverca — 2-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Famalicao nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Alverca ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRRRW oraz PRPWW.
Ostatnie spotkania, jakie Famalicao i Alverca rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Famalicao — ostatnie mecze
Alverca — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Famalicao – Alverca?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół Famalicao wygrał 2 mecze, zespół Alverca wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 16.05.2026, zakończyło się wynikiem 1:0 (Famalicao – Alverca).
W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Famalicao pada średnio 2,29 bramki, a w meczach Alverca — 2,86. Granicę 1,5 gola przekroczyło 71,4% meczów pierwszego zespołu i 85,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 42,9% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 28,6% oraz 42,9%.
Czystych kont Famalicao ma 2, a Alverca — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Famalicao i Alverca?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Famalicao ma średnio 1,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Alverca 1,5. Famalicao oddaje przeciętnie 9,6 strzału w meczu, z czego 3,4 celnego, a Alverca odpowiednio 11,9 i 4,0.
Famalicao strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,0. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Alverca strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Famalicao wypada u siebie, a Alverca na wyjeździe?
Ten mecz Famalicao rozgrywa u siebie, a Alverca na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Famalicao ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Alverca ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Famalicao wynosi średnio 1,67, a w wyjazdowych spotkaniach Alverca — 3,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Famalicao i Alverca?
Najpewniej Famalicao wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Lazar Carevic, a w polu Rodrigo Pinheiro Ferreira, Victor Rofino, Finn van Breemen, Pedro Bondo, Marcos Pena, Tamas Szucs, Gil Dias, Mathias De Amorim, Sorriso, Georgios Koutsias.
Najpewniej Alverca wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Matheus Mendes, a w polu Steven Baseya, Sergi Gomez, Isaac James, Diogo Spencer, Rayan Lucas, Davy Gui, Francisco Edgar Chissumba Rodrigues, Chiquinho, Dawda Camara, Figueiredo Santos.
Mecz poprowadzi Sergio Jose Dos Santos Guelho. Trenerem zespołu Famalicao jest Carlos Carvalhal, a zespołu Alverca Sergio Ferreira. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 64,2%, a różnica w dorobku punktowym to 0,14 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Famalicao – Alverca: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Famalicao – Alverca?
Mecz Famalicao – Alverca rozpoczyna się o godzinie 21:15, 12 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,99 gola na mecz, 65,1% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Famalicao i Alverca są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Famalicao czy Alverca z BTTS w okolicach 65,1% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Famalicao – Alverca.
Jeśli mecz Famalicao – Alverca jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Famalicao – Alverca?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Famalicao i Alverca, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Famalicao – Alverca. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Famalicao i Alverca tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 12 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Famalicao albo Alverca znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu, STS i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.