LaLiga • 12 października 2026

Levante – Sevilla
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Levante  3:3  Sevilla

Jak skończył się mecz Levante – Sevilla?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a padło w nim 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Levante – Sevilla — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  12 października 2026  •  21:00
LevanteRWRPP
VS
SevillaPRWWP
Stadion: Estadio Ciudad de Valencia  ·  Sędzia: Adrian Cordero Vega
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 12 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i STS i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,33gole na mecz2,71
1,33średnio strzela1,43
2,0średnio traci1,29
50,0%BTTS71,4%
66,7%over 2,557,1%
0,83punkty na mecz1,86

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Levante – Sevilla. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Levante – Sevilla?

Superbet wycenia wygraną zespołu Levante na 2,65, remis na 3,20, a zwycięstwo zespołu Sevilla na 2,70. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 36% szans gospodarzom, 29% na remis i 35% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.

ZakładSTSLV BET
1Levante2,652,652,65
Xremis3,203,103,30
2Sevilla2,702,652,80
Obie drużyny strzelą
tak1,82—1,77
nie1,97—1,98
Liczba goli
powyżej 2,52,07—2,05
poniżej 2,51,75—1,77
Kursy z 12.10, godz. 06:32 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
36%Levante
29%remis
35%Sevilla

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,82, co odpowiada około 52% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,07, czyli mniej więcej 46%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 71,4% spotkań z golami po obu stronach oraz 66,7% i 57,1% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 16 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Levante – Sevilla?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sevilla zbiera średnio 1,86 punktu na mecz, a Levante 0,83 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Sevilla — 1,43 gola na mecz wobec 1,33 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sevilla — 1,29 bramki na mecz, podczas gdy Levante traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 71,4% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Levante oraz 57,1% u zespołu Sevilla, czyli 9,6 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Levante i Sevilla w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Levante oraz Sevilla. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikLevanteSevilla
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze67
Bilans W-R-P1-2-34-1-2
Punkty na mecz0,831,86
Bramki strzelone810
Bramki stracone129
Średnio strzela1,331,43
Średnio traci2,01,29
Gole/mecz3,332,71
BTTS50,0%71,4%
Over 1,566,7%71,4%
Over 2,566,7%57,1%
Over 3,550,0%42,9%
Czyste konta22
Mecze bez gola30
FormaRWRPPPRWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Levante w tym sezonie to 1-2-3, a zespołu Sevilla — 4-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Levante ma serię 2 porażek z rzędu. Sevilla nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWRPP oraz PRWWP.

Ostatnie spotkania, jakie Levante i Sevilla rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Levante — ostatnie mecze

24.08 Osasuna 0:0 R
29.08 Betis 5:2 W
06.09 Malaga 0:0 R
13.09 Barcelona 2:4 P
20.09 Villarreal 1:3 P

Sevilla — ostatnie mecze

29.08 Atl. Madryt 1:3 P
06.09 Espanyol 1:1 R
11.09 Valencia 1:0 W
16.09 A Coruna 1:0 W
19.09 Barcelona 1:3 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Levante – Sevilla?

Od 1997 roku te drużyny spotkały się 36 razy. Zespół Levante wygrał 8 meczów, zespół Sevilla wygrał 20 meczów, a liczba remisów to 8. Ostatnie spotkanie, rozegrane 23.04.2026, zakończyło się wynikiem 2:0 (Levante – Sevilla).

8Levante
8remisy
20Sevilla

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 19 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

23.04.2026 Levante – Sevilla 2:0 W
04.01.2026 Sevilla – Levante 0:3 W
21.04.2022 Levante – Sevilla 2:3 P
24.10.2021 Sevilla – Levante 5:3 P
21.04.2021 Levante – Sevilla 0:1 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Levante pada średnio 3,33 bramki, a w meczach Sevilla — 2,71. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 42,9%.

Czystych kont Levante ma 2, a Sevilla — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Levante i Sevilla?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Levante ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sevilla 1,0. Levante oddaje przeciętnie 10,7 strzału w meczu, z czego 3,7 celnego, a Sevilla odpowiednio 11,0 i 4,1.

Levanteśrednio na meczSevilla
1,3xG1,0
2,3stworzone okazje1,3
10,7strzały11,0
3,7celne strzały4,1
40,0%posiadanie piłki42,0%
3,0rzuty rożne3,3
0,8żółte kartki2,9
10,0faule14,4

Levante strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,3. Sevilla strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,0. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Levante wypada u siebie, a Sevilla na wyjeździe?

Ten mecz Levante rozgrywa u siebie, a Sevilla na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Levante ma za sobą 2 mecze, ze średnią 3,5 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sevilla ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Levante wynosi średnio 6,5, a w wyjazdowych spotkaniach Sevilla — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Levante i Sevilla?

Najpewniej Levante wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Mathew Ryan, a w polu Jeremy Toljan, Adrian De La Fuente, Aissa Mandi, Manu Sanchez, Enzo Bardeli, Oriol Rey, Jon Ander Olasagasti, Brugue, Ivan Romero de Avila Araque, Thiago Fernandez.

Najpewniej Sevilla wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Odysseas Vlachodimos, a w polu Juan Iglesias, Andres Gallo Lopez, Kike Salas, Gabriel Suazo, Giorgi Kochorashvili, Lucien Agoume, Miguel Angel Sierra, Youssouf Fofana, Felix Correia, Robbie Ure.

Levante 4-3-3Sevilla 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Adrian Cordero Vega. Trenerem zespołu Levante jest Julian Calero, a zespołu Sevilla Matias Almeyda. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 61,9%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,02 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Levante – Sevilla: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Levante – Sevilla?

Mecz Levante – Sevilla rozpoczyna się o godzinie 21:00, 12 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,99 gola na mecz, 65,1% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Levante i Sevilla są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Levante czy Sevilla z BTTS w okolicach 65,1% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Levante – Sevilla.

Jeśli mecz Levante – Sevilla jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Levante – Sevilla?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Levante i Sevilla w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Levante – Sevilla. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Levante i Sevilla tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 12 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Levante albo Sevilla znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP