Premier League • 12 października 2026

Coventry – Newcastle
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Coventry  4:1  Newcastle

Jak skończył się mecz Coventry – Newcastle?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Coventry – Newcastle — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  12 października 2026  •  21:00
VS
Stadion: Coventry Building Society Arena  ·  Sędzia: John Brooks
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 12 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i STS i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,2gole na mecz3,6
0,2średnio strzela1,8
2,0średnio traci1,8
0,0%BTTS80,0%
40,0%over 2,580,0%
0,6punkty na mecz1,6

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Coventry – Newcastle. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Coventry – Newcastle?

Na zwycięstwo zespołu Coventry Superbet daje kurs 3,10, na remis 3,50, a na wygraną zespołu Newcastle 2,20. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 30% dla gospodarzy, 27% na remis i 43% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.

ZakładSTSLV BET
1Coventry3,103,253,35
Xremis3,503,403,75
2Newcastle2,202,122,30
Obie drużyny strzelą
tak1,57—1,57
nie2,40—2,35
Liczba goli
powyżej 2,51,66—1,70
poniżej 2,52,20—2,15
Kursy z 12.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
30%Coventry
27%remis
43%Newcastle

Kurs Superbetu 1,57 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 60% szans. W meczach zespołu Coventry obie strony trafiały w 0,0% spotkań, a w meczach zespołu Newcastle w 80,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,66, czyli około 57%, przy 40,0% i 80,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 20 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Coventry – Newcastle?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Newcastle zbiera średnio 1,6 punktu na mecz, a Coventry 0,6 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Newcastle — 1,8 gola na mecz wobec 0,2 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Newcastle — 1,8 bramki na mecz, podczas gdy Coventry traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 10 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 0,0% u zespołu Coventry wobec 80,0% u zespołu Newcastle. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Coventry oraz 80,0% u zespołu Newcastle, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Coventry i Newcastle w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Coventry i Newcastle w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikCoventryNewcastle
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P1-0-42-2-1
Punkty na mecz0,61,6
Bramki strzelone19
Bramki stracone109
Średnio strzela0,21,8
Średnio traci2,01,8
Gole/mecz2,23,6
BTTS0,0%80,0%
Over 1,540,0%100,0%
Over 2,540,0%80,0%
Over 3,520,0%60,0%
Czyste konta11
Mecze bez gola40
FormaPPPPWRWRPW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Coventry w tym sezonie to 1-0-4, a zespołu Newcastle — 2-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Coventry nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Newcastle nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPPW oraz RWRPW.

Ostatnie spotkania, jakie Coventry i Newcastle rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Coventry — ostatnie mecze

21.08 Arsenal 0:3 P
29.08 Hull 0:1 P
05.09 Manchester City 0:1 P
13.09 Brighton 0:5 P
19.09 Nottingham 1:0 W

Newcastle — ostatnie mecze

23.08 Liverpool 2:2 R
29.08 Tottenham 2:0 W
05.09 Bournemouth 2:2 R
14.09 Leeds 1:4 P
19.09 Hull 2:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Coventry pada średnio 2,2 bramki, a w meczach Newcastle — 3,6. Granicę 1,5 gola przekroczyło 40,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 60,0%.

Czystych kont Coventry ma 1, a Newcastle — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Coventry i Newcastle?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Coventry ma średnio 1,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Newcastle 1,1. Coventry oddaje przeciętnie 10,2 strzału w meczu, z czego 3,2 celnego, a Newcastle odpowiednio 10,2 i 3,6.

Coventryśrednio na meczNewcastle
1,0xG1,1
1,4stworzone okazje1,8
10,2strzały10,2
3,2celne strzały3,6
39,2%posiadanie piłki49,0%
4,0rzuty rożne4,4
0,8żółte kartki2,4
12,0faule12,2

Coventry marnuje część sytuacji: zdobywa 0,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,0. Newcastle strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,8 gola na mecz przy xG 1,1. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Coventry wypada u siebie, a Newcastle na wyjeździe?

Ten mecz Coventry rozgrywa u siebie, a Newcastle na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Coventry ma za sobą 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Newcastle ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Coventry wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Newcastle — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Coventry i Newcastle?

Najpewniej Coventry wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Carl Rushworth, a w polu Ethan Pinnock, Bobby Thomas, Stephen Mfuni, Milan Van Ewijk, Frank Onyeka, Matt Grimes, Jay Dasilva, Jack Rudoni, Loum Tchaouna, Brandon Thomas-Asante.

Najpewniej Newcastle wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Lukas Hornicek, a w polu Amar Dedic, Malick Thiaw, Sven Botman, Lewis Hall, Nicolas Gonzalez, Lewis Miley, Jacob Murphy, Matias Fernandez-Pardo, Harvey Barnes, Yoane Wissa.

Coventry 3-4-2-1Newcastle 4-2-3-1

Mecz poprowadzi John Brooks. Trenerem zespołu Coventry jest Frank Lampard, a zespołu Newcastle Matthias Jaissle. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 60,0%, wskaźnik BTTS 40,0%, a różnica w dorobku punktowym to 1,0 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Coventry – Newcastle: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Coventry – Newcastle?

Mecz Coventry – Newcastle rozpoczyna się o godzinie 21:00, 12 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,99 gola na mecz, 65,1% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Coventry i Newcastle są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Coventry czy Newcastle z BTTS w okolicach 65,1% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Coventry – Newcastle.

Jeśli mecz Coventry – Newcastle jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Coventry – Newcastle?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Coventry oraz Newcastle i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Coventry – Newcastle. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Coventry i Newcastle podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 12 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Coventry albo Newcastle znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP