Rumunia 0:1 Szwecja
Jak skończył się mecz Rumunia – Szwecja?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Rumunia – Szwecja. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Rumunia – Szwecja?
Kursy Superbetu na ten mecz to 4,15 za wygraną zespołu Rumunia, 3,90 za remis i 1,78 za zwycięstwo zespołu Szwecja. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 23% szans dla gospodarzy, 24% na remis i 53% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Rumunia | 4,15 | 4,25 |
| Xremis | 3,90 | 4,10 |
| 2Szwecja | 1,78 | 1,77 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,61 | 1,60 |
| nie | 2,25 | 2,27 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,63 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,25 | 2,30 |
Kurs Superbetu 1,61 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 58% szans. W meczach zespołu Rumunia obie strony trafiały w 66,7% spotkań, a w meczach zespołu Szwecja w 70,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,63, czyli około 58%, przy 100,0% i 80,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 32 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Rumunia – Szwecja?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Szwecja zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Rumunia 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 10 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Szwecja — 2,4 gola na mecz wobec 2,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Szwecja — 1,4 bramki na mecz, podczas gdy Rumunia traci średnio 2,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 36 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 70,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu Rumunia oraz 80,0% u zespołu Szwecja, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Rumunia i Szwecja w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Rumunia i Szwecja opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Rumunia | Szwecja |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 6 | 10 |
| Bilans W-R-P | 3-0-3 | 6-2-2 |
| Punkty na mecz | 1,5 | 2,0 |
| Bramki strzelone | 12 | 24 |
| Bramki stracone | 14 | 14 |
| Średnio strzela | 2,0 | 2,4 |
| Średnio traci | 2,33 | 1,4 |
| Gole/mecz | 4,33 | 3,8 |
| BTTS | 66,7% | 70,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 100,0% | 80,0% |
| Over 3,5 | 50,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 1 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | WWPPP | RPWWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Rumunia w tym sezonie to 3-0-3, a zespołu Szwecja — 6-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Rumunia ma serię 3 porażek z rzędu. Szwecja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPPP oraz RPWWR.
Ostatnie spotkania, jakie Rumunia i Szwecja rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Rumunia — ostatnie mecze
Szwecja — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Rumunia – Szwecja?
Od 1982 roku te drużyny spotkały się 7 razy. Zespół Rumunia wygrał 3 mecze, zespół Szwecja wygrał 4 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 25.09.2026, zakończyło się wynikiem 2:1 (Szwecja – Rumunia).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 8 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Rumunia pada średnio 4,33 bramki, a w meczach Szwecja — 3,8. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 100,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Rumunia ma 1, a Szwecja — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Rumunia i Szwecja?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Rumunia ma średnio 0,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Szwecja 1,3. Rumunia oddaje przeciętnie 11,0 strzału w meczu, z czego 2,7 celnego, a Szwecja odpowiednio 10,3 i 4,7.
Rumunia strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,7. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Szwecja strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Rumunia wypada u siebie, a Szwecja na wyjeździe?
Ten mecz Rumunia rozgrywa u siebie, a Szwecja na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Rumunia ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Szwecja ma 5 meczów, ze średnią 1,2 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 60,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Rumunia wynosi średnio 4,67, a w wyjazdowych spotkaniach Szwecja — 3,2. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 60,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Rumunia i Szwecja?
Najpewniej Rumunia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Otto Hindrich, a w polu Andrei Ratiu, Racovițan Bogdan, Andrei Coubiş, Nicusor Bancu, Tudor Băluță, Razvan Marin, Dennis Man, Ianis Hagi, Valentin Mihaila, Daniel Bîrligea.
Najpewniej Szwecja wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-1-1: w bramce Viktor Johansson, a w polu Skoglund Hampus, Eric Smith, Victor Lindelof, Gabriel Gudmundsson, Alexander Bernhardsson, Jesper Karlstrom, Hugo Larsson, Sebastian Nanasi, Besfort Zeneli, Viktor Gyokeres.
Mecz poprowadzi Elcin Masiyev. Trenerem zespołu Rumunia jest Gheorghe Hagi, a zespołu Szwecja Graham Potter. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 90,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,06 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Rumunia – Szwecja: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Rumunia – Szwecja?
Mecz Rumunia – Szwecja rozpoczyna się o godzinie 20:45, 5 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Rumunia i Szwecja są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Rumunia czy Szwecja z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Rumunia – Szwecja.
Jeśli mecz Rumunia – Szwecja jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Rumunia – Szwecja?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Rumunia i Szwecja, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Rumunia i Szwecja. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Rumunia i Szwecja podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 5 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Rumunia albo Szwecja znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.