Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Werder Brema – Paderborn. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Werder Brema – Paderborn?
Superbet wycenia wygraną zespołu Werder Brema na 1,80, remis na 3,90, a zwycięstwo zespołu Paderborn na 3,90. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 52% szans gospodarzom, 24% na remis i 24% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Werder Brema | 1,80 | 1,80 |
| Xremis | 3,90 | 4,25 |
| 2Paderborn | 3,90 | 4,05 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,54 | 1,55 |
| nie | 2,45 | 2,42 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,54 | 1,55 |
| poniżej 2,5 | 2,47 | 2,47 |
Kurs Superbetu 1,54 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 61% szans. W meczach zespołu Werder Brema obie strony trafiały w 100,0% spotkań, a w meczach zespołu Paderborn w 20,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,54, czyli około 62%, przy 80,0% i 40,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Werder Brema – Paderborn?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Werder Brema zbiera średnio 1,6 punktu na mecz, a Paderborn 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Werder Brema — 2,0 gola na mecz wobec 0,6 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Paderborn — 1,4 bramki na mecz, podczas gdy Werder Brema traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 13 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Werder Brema wobec 20,0% u zespołu Paderborn. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Werder Brema oraz 40,0% u zespołu Paderborn, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Werder Brema i Paderborn w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Werder Brema i Paderborn w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Werder Brema | Paderborn |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 2-2-1 | 1-1-3 |
| Punkty na mecz | 1,6 | 0,8 |
| Bramki strzelone | 10 | 3 |
| Bramki stracone | 10 | 7 |
| Średnio strzela | 2,0 | 0,6 |
| Średnio traci | 2,0 | 1,4 |
| Gole/mecz | 4,0 | 2,0 |
| BTTS | 100,0% | 20,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 60,0% |
| Over 2,5 | 80,0% | 40,0% |
| Over 3,5 | 80,0% | 20,0% |
| Czyste konta | 0 | 1 |
| Mecze bez gola | 0 | 4 |
| Forma | PWRWR | RPPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Werder Brema w tym sezonie to 2-2-1, a zespołu Paderborn — 1-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Werder Brema nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Paderborn nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWRWR oraz RPPWP.
Ostatnie spotkania, jakie Werder Brema i Paderborn rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Werder Brema — ostatnie mecze
Paderborn — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Werder Brema – Paderborn?
Od 2012 roku te drużyny spotkały się 9 razy. Zespół Werder Brema wygrał 4 mecze, zespół Paderborn wygrał 4 mecze, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 30.10.2024, zakończyło się wynikiem 0:1 (Paderborn – Werder Brema).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 32 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Werder Brema pada średnio 4,0 bramki, a w meczach Paderborn — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 60,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 80,0% oraz 20,0%.
Czystych kont Werder Brema ma 0, a Paderborn — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Werder Brema i Paderborn?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Werder Brema ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Paderborn 0,9. Werder Brema oddaje przeciętnie 13,2 strzału w meczu, z czego 6,0 celnego, a Paderborn odpowiednio 14,0 i 2,6.
Werder Brema strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Paderborn marnuje część sytuacji: zdobywa 0,6 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,9. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Werder Brema wypada u siebie, a Paderborn na wyjeździe?
Ten mecz Werder Brema rozgrywa u siebie, a Paderborn na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Werder Brema ma za sobą 2 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Paderborn ma 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Werder Brema wynosi średnio 4,5, a w wyjazdowych spotkaniach Paderborn — 1,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Werder Brema i Paderborn?
Najpewniej Werder Brema wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Karl Hein, a w polu Arthur, Oskar Wójcik, Marco Friedl, Olivier Deman, Ludovit Reis, Youri Regeer, Eren Dinkci, Chuki, Marco Grull, Niclaa Fullkrug.
Najpewniej Paderborn wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Nahuel Noll, a w polu Jano Ter-Horst, Tjark Scheller, Matt Hansen, Laurin Curda, Laurin Ulrich, Santiago Castaneda, Gabriel Vidovic, Raphael Obermair, Marvin Pieringer, Stefano Marino.
Mecz poprowadzi Robert Schroder. Trenerem zespołu Werder Brema jest Daniel Thioune, a zespołu Paderborn Ralf Kettemann. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 60,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Werder Brema – Paderborn: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Werder Brema – Paderborn?
Mecz Werder Brema – Paderborn rozpoczyna się o godzinie 15:30, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Werder Brema i Paderborn są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Werder Brema czy Paderborn z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Werder Brema – Paderborn.
Jeśli mecz Werder Brema – Paderborn jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Werder Brema – Paderborn?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Werder Brema oraz Paderborn i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Werder Brema – Paderborn, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Werder Brema i Paderborn podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Werder Brema albo Paderborn znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.