Eredivisie • 20 września 2026

Alkmaar – Telstar
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Alkmaar  1:0  Telstar

Jak skończył się mecz Alkmaar – Telstar?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Alkmaar – Telstar — statystyki obu drużyn przed meczem
Eredivisie  •  20 września 2026  •  14:30
AlkmaarWWWRW
VS
TelstarPRPRP
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 20 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas 18+ · graj odpowiedzialnie
3,43gole na mecz2,43
2,57średnio strzela0,71
0,86średnio traci1,71
57,1%BTTS42,9%
42,9%over 2,557,1%
2,71punkty na mecz0,71

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Alkmaar – Telstar. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Alkmaar – Telstar?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Alkmaar zbiera średnio 2,71 punktu na mecz, a Telstar 0,71 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Alkmaar — 2,57 gola na mecz wobec 0,71 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Alkmaar — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Telstar traci średnio 1,71. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 23 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 42,9% u zespołu Alkmaar oraz 57,1% u zespołu Telstar, czyli 14,2 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Alkmaar i Telstar w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Alkmaar oraz Telstar. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikAlkmaarTelstar
RozgrywkiEredivisieEredivisie
Rozegrane mecze77
Bilans W-R-P6-1-01-2-4
Punkty na mecz2,710,71
Bramki strzelone185
Bramki stracone612
Średnio strzela2,570,71
Średnio traci0,861,71
Gole/mecz3,432,43
BTTS57,1%42,9%
Over 1,585,7%57,1%
Over 2,542,9%57,1%
Over 3,542,9%42,9%
Czyste konta31
Mecze bez gola04
FormaWWWRWPRPRP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Alkmaar w tym sezonie to 6-1-0, a zespołu Telstar — 1-2-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Alkmaar nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Telstar nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWRW oraz PRPRP.

Ostatnie spotkania, jakie Alkmaar i Telstar rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Alkmaar — ostatnie mecze

22.08 Fortuna Sittard 2:0 W
29.08 Go Ahead Eagles 5:2 W
06.09 Heerenveen 3:2 W
11.09 Willem II 1:1 R
20.09 Telstar 1:0 W

Telstar — ostatnie mecze

30.08 Ajax 0:4 P
06.09 Cambuur 2:2 R
09.09 Twente 0:1 P
13.09 Heerenveen 0:0 R
20.09 Alkmaar 0:1 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Alkmaar pada średnio 3,43 bramki, a w meczach Telstar — 2,43. Granicę 1,5 gola przekroczyło 85,7% meczów pierwszego zespołu i 57,1% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 42,9% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 42,9% oraz 42,9%.

Czystych kont Alkmaar ma 3, a Telstar — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Alkmaar wypada u siebie, a Telstar na wyjeździe?

Ten mecz Alkmaar rozgrywa u siebie, a Telstar na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Alkmaar ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,25 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 25,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Telstar ma 4 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 25,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Alkmaar wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Telstar — 1,25. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 25,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
wygrana zespołu Alkmaar

Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Alkmaar zbiera średnio 2,71 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 2,0 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Alkmaar – Telstar: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Alkmaar – Telstar?

Mecz Alkmaar – Telstar rozpoczyna się o godzinie 14:30, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Alkmaar i Telstar są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Alkmaar czy Telstar z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Alkmaar – Telstar.

Jeśli mecz Alkmaar – Telstar jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Alkmaar – Telstar?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Alkmaar i Telstar z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Alkmaar – Telstar, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Alkmaar i Telstar tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Alkmaar albo Telstar znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP