Amedspor 3:2 Besiktas
Jak skończył się mecz Amedspor – Besiktas?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Amedspor – Besiktas. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Amedspor – Besiktas?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Besiktas zbiera średnio 2,4 punktu na mecz, a Amedspor 2,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Amedspor — 2,4 gola na mecz wobec 2,4 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Besiktas — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Amedspor traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 24 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 40,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Amedspor oraz 60,0% u zespołu Besiktas, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Amedspor i Besiktas w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Amedspor i Besiktas opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Amedspor | Besiktas |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Super Lig | Super Lig |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 3-1-1 | 4-0-1 |
| Punkty na mecz | 2,0 | 2,4 |
| Bramki strzelone | 12 | 12 |
| Bramki stracone | 5 | 4 |
| Średnio strzela | 2,4 | 2,4 |
| Średnio traci | 1,0 | 0,8 |
| Gole/mecz | 3,4 | 3,2 |
| BTTS | 40,0% | 40,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 60,0% |
| Over 2,5 | 80,0% | 60,0% |
| Over 3,5 | 40,0% | 20,0% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | WPWRW | WPWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Amedspor w tym sezonie to 3-1-1, a zespołu Besiktas — 4-0-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Amedspor nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Besiktas ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPWRW oraz WPWWW.
Ostatnie spotkania, jakie Amedspor i Besiktas rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Amedspor — ostatnie mecze
Besiktas — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Amedspor pada średnio 3,4 bramki, a w meczach Besiktas — 3,2. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 60,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 20,0%.
Czystych kont Amedspor ma 2, a Besiktas — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Amedspor wypada u siebie, a Besiktas na wyjeździe?
Ten mecz Amedspor rozgrywa u siebie, a Besiktas na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Amedspor ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,33 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Besiktas ma 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Amedspor wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Besiktas — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,3 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Amedspor – Besiktas: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Amedspor – Besiktas?
Mecz Amedspor – Besiktas rozpoczyna się o godzinie 19:00, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Amedspor i Besiktas są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Amedspor czy Besiktas z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Amedspor – Besiktas.
Jeśli mecz Amedspor – Besiktas jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Amedspor – Besiktas?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Amedspor i Besiktas w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Amedspor – Besiktas. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Amedspor i Besiktas podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Amedspor albo Besiktas znajdziesz już zaktualizowane wartości.