Alaves 0:1 Valencia
Jak skończył się mecz Alaves – Valencia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Alaves – Valencia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Alaves – Valencia?
Na zwycięstwo zespołu Alaves Superbet daje kurs 1,75, na remis 3,50, a na wygraną zespołu Valencia 5,00. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 54% dla gospodarzy, 27% na remis i 19% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Alaves | 1,75 | 1,78 | 1,75 |
| Xremis | 3,50 | 3,40 | 3,55 |
| 2Valencia | 5,00 | 5,40 | 5,45 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 2,00 | — | 1,95 |
| nie | 1,80 | — | 1,82 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 2,10 | — | 2,05 |
| poniżej 2,5 | 1,73 | — | 1,75 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,00, co odpowiada około 47% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,10, czyli mniej więcej 45%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 60,0% i 20,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 60,0% i 40,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Alaves – Valencia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Alaves zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Valencia 0,2 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Alaves — 2,2 gola na mecz wobec 0,2 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Alaves — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Valencia traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 12 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 60,0% u zespołu Alaves wobec 20,0% u zespołu Valencia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Alaves oraz 40,0% u zespołu Valencia, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Alaves i Valencia w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Alaves i Valencia jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Alaves | Valencia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 3-1-1 | 0-1-4 |
| Punkty na mecz | 2,0 | 0,2 |
| Bramki strzelone | 11 | 1 |
| Bramki stracone | 5 | 10 |
| Średnio strzela | 2,2 | 0,2 |
| Średnio traci | 1,0 | 2,0 |
| Gole/mecz | 3,2 | 2,2 |
| BTTS | 60,0% | 20,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 40,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 40,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 0 | 4 |
| Forma | WRWWP | RPPPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Alaves w tym sezonie to 3-1-1, a zespołu Valencia — 0-1-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Alaves nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Valencia ma serię 4 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWWP oraz RPPPP.
Ostatnie spotkania, jakie Alaves i Valencia rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Alaves — ostatnie mecze
Valencia — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Alaves z Valencia?
Od 1998 roku te drużyny spotkały się 34 razy. Zespół Alaves wygrał 9 meczów, zespół Valencia wygrał 17 meczów, a liczba remisów to 8. Ostatnie spotkanie, rozegrane 08.03.2026, zakończyło się wynikiem 3:2 (Valencia – Deportivo Alaves).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Alaves pada średnio 3,2 bramki, a w meczach Valencia — 2,2. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 40,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Alaves ma 2, a Valencia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Alaves i Valencia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Alaves ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Valencia 0,8. Alaves oddaje przeciętnie 14,0 strzału w meczu, z czego 5,6 celnego, a Valencia odpowiednio 8,4 i 2,2.
Alaves strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,2 gola na mecz przy xG 1,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Valencia marnuje część sytuacji: zdobywa 0,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Alaves wypada u siebie, a Valencia na wyjeździe?
Ten mecz Alaves rozgrywa u siebie, a Valencia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Alaves ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Valencia ma 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Alaves wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Valencia — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Alaves i Valencia?
Najpewniej Alaves wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Antonio Sivera, a w polu Facundo Tenaglia, Ville Koski, Jonny Castro, Angel Hidalgo, Pablo Ibáñez, Antonio Blanco, Denis Suarez, Abde Rebbach, Lucas Boye, Mariano Diaz.
Najpewniej Valencia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-1-1: w bramce Stołe Dimitriewski, a w polu Martinez Arnau, Iker Cordoba, Pepelu, Jose Luis Gaya, David Otorbi, Aliou Dieng, Filip Ugrinic, Ryunosuke Sato, Javier Guerra Moreno, Arnaut Danjuma.
Mecz poprowadzi Miguel Sesma Espinosa. Trenerem zespołu Alaves jest Quique Sanchez, a zespołu Valencia Oscar Sanchez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Alaves zbiera średnio 2,0 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,8 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Alaves – Valencia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Alaves – Valencia?
Mecz Alaves – Valencia rozpoczyna się o godzinie 20:00, 15 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,84 gola na mecz, 64,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Alaves i Valencia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Alaves czy Valencia z BTTS w okolicach 64,2% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Alaves – Valencia.
Jeśli mecz Alaves – Valencia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Alaves – Valencia?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Alaves i Valencia z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Alaves – Valencia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Alaves i Valencia podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Alaves albo Valencia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to poranny odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z dnia meczu. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.