Korona Kielce 0:2 Górnik Zabrze
Jak skończył się mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Korona Kielce – Górnik Zabrze. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze?
Na zwycięstwo zespołu Korona Kielce Superbet daje kurs 2,65, na remis 3,45, a na wygraną zespołu Górnik Zabrze 2,60. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 36% dla gospodarzy, 28% na remis i 37% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Korona Kielce | 2,65 | 2,65 | 2,90 |
| Xremis | 3,45 | 3,50 | 3,45 |
| 2Górnik Zabrze | 2,60 | 2,65 | 2,75 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,73 | — | 1,70 |
| nie | 2,10 | — | 2,10 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,90 | — | 1,95 |
| poniżej 2,5 | 1,88 | — | 1,88 |
Kurs Superbetu 1,73 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 55% szans. W meczach zespołu Korona Kielce obie strony trafiały w 71,4% spotkań, a w meczach zespołu Górnik Zabrze w 85,7%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,90, czyli około 50%, przy 28,6% i 85,7% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 24 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Korona Kielce – Górnik Zabrze?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Górnik Zabrze zbiera średnio 2,57 punktu na mecz, a Korona Kielce 1,71 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Górnik Zabrze — 2,0 gola na mecz wobec 1,29 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Korona Kielce — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Górnik Zabrze traci średnio 1,14. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 23 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 71,4% i 85,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 28,6% u zespołu Korona Kielce oraz 85,7% u zespołu Górnik Zabrze, czyli 57,1 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Korona Kielce i Górnik Zabrze w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Korona Kielce i Górnik Zabrze opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Korona Kielce | Górnik Zabrze |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Ekstraklasa |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 3-3-1 | 6-0-1 |
| Punkty na mecz | 1,71 | 2,57 |
| Bramki strzelone | 9 | 14 |
| Bramki stracone | 6 | 8 |
| Średnio strzela | 1,29 | 2,0 |
| Średnio traci | 0,86 | 1,14 |
| Gole/mecz | 2,14 | 3,14 |
| BTTS | 71,4% | 85,7% |
| Over 1,5 | 85,7% | 85,7% |
| Over 2,5 | 28,6% | 85,7% |
| Over 3,5 | 0,0% | 28,6% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | WRWRW | WPWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Korona Kielce w tym sezonie to 3-3-1, a zespołu Górnik Zabrze — 6-0-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Korona Kielce nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Górnik Zabrze ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWRW oraz WPWWW.
Ostatnie spotkania, jakie Korona Kielce i Górnik Zabrze rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Korona Kielce — ostatnie mecze
Górnik Zabrze — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Korona Kielce z Górnik Zabrze?
Od 2005 roku te drużyny spotkały się 38 razy. Zespół Korona Kielce wygrał 12 meczów, zespół Górnik Zabrze wygrał 13 meczów, a liczba remisów to 13. Ostatnie spotkanie, rozegrane 18.04.2026, zakończyło się wynikiem 1:0 (Górnik Zabrze – Korona Kielce).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 15 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Korona Kielce pada średnio 2,14 bramki, a w meczach Górnik Zabrze — 3,14. Granicę 1,5 gola przekroczyło 85,7% meczów pierwszego zespołu i 85,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 28,6% i 85,7%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 28,6%.
Czystych kont Korona Kielce ma 1, a Górnik Zabrze — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Korona Kielce i Górnik Zabrze?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Korona Kielce ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Górnik Zabrze 1,6. Korona Kielce oddaje przeciętnie 14,1 strzału w meczu, z czego 4,1 celnego, a Górnik Zabrze odpowiednio 13,6 i 4,9.
Korona Kielce strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,4. Górnik Zabrze strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Korona Kielce wypada u siebie, a Górnik Zabrze na wyjeździe?
Ten mecz Korona Kielce rozgrywa u siebie, a Górnik Zabrze na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Korona Kielce ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Górnik Zabrze ma 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Korona Kielce wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Górnik Zabrze — 2,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Korona Kielce i Górnik Zabrze?
Najpewniej Korona Kielce wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Xavier Dziekoński, a w polu Wiktor Długosz, Slobodan Rubežić, Ariel Mosór, Marcel Pięczek, Kamil Jakubczyk, Martin Remacle, Patrik Hellebrand, Camilo Mena, Mariusz Stępiński, Morgan Faßbender.
Najpewniej Górnik Zabrze wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Philipp Schulze, a w polu Sáček Michal, Rafał Janicki, Josema Sánchez, Erik Janža, Lukáš Sadílek, Kacper Urbański, Ikia Dimi Yvan, Jarosław Kubicki, Maksym Chłań, Erik Prekop.
Trenerem zespołu Korona Kielce jest Jacek Zielinski, a zespołu Górnik Zabrze Michal Gasparik. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 78,6%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze?
Mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze rozpoczyna się o godzinie 20:30, 15 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,84 gola na mecz, 64,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Korona Kielce i Górnik Zabrze są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Korona Kielce czy Górnik Zabrze z BTTS w okolicach 64,2% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Korona Kielce – Górnik Zabrze.
Jeśli mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Korona Kielce – Górnik Zabrze?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Korona Kielce i Górnik Zabrze w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Korona Kielce – Górnik Zabrze, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Korona Kielce i Górnik Zabrze podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Korona Kielce albo Górnik Zabrze znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z porannego odczytu oferty Superbetu, STS i LV BET w dniu spotkania. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.