LaLiga • 15 września 2026

Vallecano – Espanyol
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Vallecano  2:1  Espanyol

Jak skończył się mecz Vallecano – Espanyol?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Vallecano – Espanyol — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  15 września 2026  •  19:00
VallecanoPRPWP
VS
EspanyolWPPRW
Stadion: Estadio Ontime Butarque  ·  Sędzia: Isidro Diaz de Mera Escuderos
4,4gole na mecz2,6
1,6średnio strzela1,6
2,8średnio traci1,0
100,0%BTTS60,0%
80,0%over 2,560,0%
0,8punkty na mecz1,4

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Vallecano – Espanyol. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Vallecano – Espanyol?

Na zwycięstwo zespołu Vallecano Superbet daje kurs 2,35, na remis 3,30, a na wygraną zespołu Espanyol 3,05. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 40% dla gospodarzy, 29% na remis i 31% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładSTSLV BET
1Vallecano2,352,352,35
Xremis3,303,103,35
2Espanyol3,053,053,15
Obie drużyny strzelą
tak1,72—1,70
nie2,10—2,10
Liczba goli
powyżej 2,51,90—1,92
poniżej 2,51,88—1,88
Kursy z godz. 12:00 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
40%Vallecano
29%remis
31%Espanyol

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,72, co odpowiada około 55% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,90, czyli mniej więcej 50%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 100,0% i 60,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 80,0% i 60,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 25 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Vallecano – Espanyol?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Espanyol zbiera średnio 1,4 punktu na mecz, a Vallecano 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Vallecano — 1,6 gola na mecz wobec 1,6 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Espanyol — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Vallecano traci średnio 2,8. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Vallecano wobec 60,0% u zespołu Espanyol. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Vallecano oraz 60,0% u zespołu Espanyol, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Vallecano i Espanyol w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Vallecano i Espanyol opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikVallecanoEspanyol
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P1-1-32-1-2
Punkty na mecz0,81,4
Bramki strzelone88
Bramki stracone145
Średnio strzela1,61,6
Średnio traci2,81,0
Gole/mecz4,42,6
BTTS100,0%60,0%
Over 1,5100,0%100,0%
Over 2,580,0%60,0%
Over 3,560,0%0,0%
Czyste konta02
Mecze bez gola00
FormaPRPWPWPPRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Vallecano w tym sezonie to 1-1-3, a zespołu Espanyol — 2-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Vallecano nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Espanyol nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRPWP oraz WPPRW.

Ostatnie spotkania, jakie Vallecano i Espanyol rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Vallecano — ostatnie mecze

15.08 Sevilla 1:2 P
20.08 Alaves 1:1 R
31.08 Barcelona 2:5 P
05.09 Racing Santander 3:2 W
12.09 Real Madryt 1:4 P

Espanyol — ostatnie mecze

16.08 Levante 3:0 W
22.08 Real Madryt 1:2 P
29.08 Real Sociedad 1:2 P
06.09 Sevilla 1:1 R
12.09 Osasuna 2:0 W

Jak kończyły się mecze Vallecano z Espanyol?

Od 1995 roku te drużyny spotkały się 37 razy. Zespół Vallecano wygrał 12 meczów, zespół Espanyol wygrał 17 meczów, a liczba remisów to 8. Ostatnie spotkanie, rozegrane 23.04.2026, zakończyło się wynikiem 1:0 (Rayo Vallecano – Espanyol).

12Vallecano
8remisy
17Espanyol

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

23.04.2026 Rayo Vallecano – Espanyol 1:0 W
07.12.2025 Espanyol – Rayo Vallecano 1:0 P
04.04.2025 Rayo Vallecano – Espanyol 0:4 P
31.08.2024 Espanyol – Rayo Vallecano 2:1 P
21.05.2023 Rayo Vallecano – Espanyol 1:2 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Vallecano pada średnio 4,4 bramki, a w meczach Espanyol — 2,6. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 60,0%, a próg 3,5 bramki 60,0% oraz 0,0%.

Czystych kont Vallecano ma 0, a Espanyol — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Vallecano i Espanyol?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Vallecano ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Espanyol 1,2. Vallecano oddaje przeciętnie 11,8 strzału w meczu, z czego 5,6 celnego, a Espanyol odpowiednio 10,6 i 3,6.

Vallecanośrednio na meczEspanyol
1,3xG1,2
2,0stworzone okazje2,0
11,8strzały10,6
5,6celne strzały3,6
44,6%posiadanie piłki47,0%
6,0rzuty rożne1,4
2,0żółte kartki3,4
14,2faule18,2

Vallecano strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Espanyol strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,2. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Vallecano wypada u siebie, a Espanyol na wyjeździe?

Ten mecz Vallecano rozgrywa u siebie, a Espanyol na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Vallecano ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Espanyol ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Vallecano wynosi średnio 3,5, a w wyjazdowych spotkaniach Espanyol — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Vallecano i Espanyol?

Najpewniej Vallecano wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Emil Audero, a w polu Andrei Ratiu, Florian Lejeune, Pathe Ciss, Adria Pedrosa, Pedro Díaz, Unai Lopez, Gnangoro Bouare Samake, Heorhii Tsitaishvili, Sergio Camello Perez, Alvaro Garcia.

Najpewniej Espanyol wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Marko Dmitrović, a w polu Omar El Hilali, Clemens Riedel, Leandro Cabrera, Roger Hinojo, Javier Hernandez, Urko Gonzalez de Zarate, Edu Exposito, Tyrhys Dolan, Marcos Fernandez, Roberto Fernandez.

Vallecano 4-3-3Espanyol 4-4-2

Mecz poprowadzi Isidro Diaz de Mera Escuderos. Trenerem zespołu Vallecano jest Benat San Jose, a zespołu Espanyol José Manuel González Álvarez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,5 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Vallecano – Espanyol: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Vallecano – Espanyol?

Mecz Vallecano – Espanyol rozpoczyna się o godzinie 19:00, 15 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,84 gola na mecz, 64,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Vallecano i Espanyol są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Vallecano czy Espanyol z BTTS w okolicach 64,2% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Vallecano – Espanyol.

Jeśli mecz Vallecano – Espanyol jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Vallecano – Espanyol?

Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów Vallecano oraz Espanyol z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Vallecano – Espanyol, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Vallecano i Espanyol podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Vallecano albo Espanyol znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy rano w dniu meczu z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP