Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem AS Roma – Genoa. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz AS Roma – Genoa?
Superbet wycenia wygraną zespołu AS Roma na 1,54, remis na 4,10, a zwycięstwo zespołu Genoa na 5,60. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 61% szans gospodarzom, 23% na remis i 17% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1AS Roma | 1,54 | 1,57 |
| Xremis | 4,10 | 4,15 |
| 2Genoa | 5,60 | 6,25 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,90 | 1,88 |
| nie | 1,88 | 1,88 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,80 | 1,82 |
| poniżej 2,5 | 2,00 | 1,98 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,90, co odpowiada około 50% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,80, czyli mniej więcej 53%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 33,3% i 66,7% spotkań z golami po obu stronach oraz 66,7% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem AS Roma – Genoa?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. AS Roma zbiera średnio 2,33 punktu na mecz, a Genoa 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma AS Roma — 2,33 gola na mecz wobec 0,83 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje AS Roma — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Genoa traci średnio 1,83. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu AS Roma wobec 66,7% u zespołu Genoa. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu AS Roma oraz 50,0% u zespołu Genoa, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają AS Roma i Genoa w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia AS Roma i Genoa w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | AS Roma | Genoa |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Serie A | Serie A |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 4-2-0 | 1-1-4 |
| Punkty na mecz | 2,33 | 0,67 |
| Bramki strzelone | 14 | 5 |
| Bramki stracone | 3 | 11 |
| Średnio strzela | 2,33 | 0,83 |
| Średnio traci | 0,5 | 1,83 |
| Gole/mecz | 2,83 | 2,67 |
| BTTS | 33,3% | 66,7% |
| Over 1,5 | 83,3% | 83,3% |
| Over 2,5 | 66,7% | 50,0% |
| Over 3,5 | 50,0% | 16,7% |
| Czyste konta | 4 | 0 |
| Mecze bez gola | 1 | 2 |
| Forma | WWWRR | PPRPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu AS Roma w tym sezonie to 4-2-0, a zespołu Genoa — 1-1-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. AS Roma ma serię 2 remisów z rzędu. Genoa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWRR oraz PPRPW.
Ostatnie spotkania, jakie AS Roma i Genoa rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
AS Roma — ostatnie mecze
Genoa — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze AS Roma – Genoa?
Od 1993 roku te drużyny spotkały się 41 razy. Zespół AS Roma wygrał 26 meczów, zespół Genoa wygrał 9 meczów, a liczba remisów to 6. Ostatnie spotkanie, rozegrane 08.03.2026, zakończyło się wynikiem 2:1 (Genoa – AS Roma).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach AS Roma pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Genoa — 2,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 16,7%.
Czystych kont AS Roma ma 4, a Genoa — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają AS Roma i Genoa?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu AS Roma ma średnio 2,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Genoa 1,0. AS Roma oddaje przeciętnie 18,7 strzału w meczu, z czego 6,2 celnego, a Genoa odpowiednio 11,5 i 3,2.
AS Roma strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 2,3. Genoa strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,8 gola na mecz przy xG 1,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak AS Roma wypada u siebie, a Genoa na wyjeździe?
Ten mecz AS Roma rozgrywa u siebie, a Genoa na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie AS Roma ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Genoa ma 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach AS Roma wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Genoa — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy AS Roma i Genoa?
Najpewniej AS Roma wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Pierluigi Gollini, a w polu Gianluca Mancini, Obite Evan N`Dicka, Mario Hermoso, Nahuel Molina, Marten de Roon, Manu Koné, Wesley Franca, Paulo Dybala, Lorenzo Pellegrini, Santiago Castro.
Najpewniej Genoa wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Justin Bijlow, a w polu Kingsley Ehizibue, Cody Drameh, Leo Ostigard, Johan Vasquez, Morten Frendrup, Hamed Junior Traore, Mikael Ellertsson, Junior Messias, Stephan El Shaarawy, Milutin Osmajic.
Mecz poprowadzi Rosario Abisso. Trenerem zespołu AS Roma jest Gian Piero Gasperini, a zespołu Genoa Daniele De Rossi. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. AS Roma zbiera średnio 2,33 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,66 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz AS Roma – Genoa: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz AS Roma – Genoa?
Mecz AS Roma – Genoa rozpoczyna się o godzinie 20:45, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości AS Roma i Genoa są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak AS Roma czy Genoa z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem AS Roma – Genoa.
Jeśli mecz AS Roma – Genoa jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu AS Roma – Genoa?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań AS Roma i Genoa, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o AS Roma i Genoa. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu AS Roma i Genoa podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu AS Roma albo Genoa znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.