Bayer Leverkusen 2:0 RB Lipsk
Jak skończył się mecz Bayer Leverkusen – RB Lipsk?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Bayer Leverkusen – RB Lipsk. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Bayer Leverkusen – RB Lipsk?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Bayer Leverkusen zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a RB Lipsk 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Bayer Leverkusen — 2,5 gola na mecz wobec 2,25 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Bayer Leverkusen — 1,25 bramki na mecz, podczas gdy RB Lipsk traci średnio 1,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Bayer Leverkusen oraz 75,0% u zespołu RB Lipsk, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Bayer Leverkusen i RB Lipsk w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Bayer Leverkusen i RB Lipsk w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Bayer Leverkusen | RB Lipsk |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bilans W-R-P | 2-1-1 | 2-0-2 |
| Punkty na mecz | 1,75 | 1,5 |
| Bramki strzelone | 10 | 9 |
| Bramki stracone | 5 | 5 |
| Średnio strzela | 2,5 | 2,25 |
| Średnio traci | 1,25 | 1,25 |
| Gole/mecz | 3,75 | 3,5 |
| BTTS | 50,0% | 25,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 75,0% | 75,0% |
| Over 3,5 | 75,0% | 50,0% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 0 | 1 |
| Forma | PWRW | WPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Bayer Leverkusen w tym sezonie to 2-1-1, a zespołu RB Lipsk — 2-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Bayer Leverkusen nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. RB Lipsk nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWRW oraz WPWP.
Ostatnie spotkania, jakie Bayer Leverkusen i RB Lipsk rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Bayer Leverkusen — ostatnie mecze
RB Lipsk — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Bayer Leverkusen pada średnio 3,75 bramki, a w meczach RB Lipsk — 3,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 75,0% oraz 50,0%.
Czystych kont Bayer Leverkusen ma 2, a RB Lipsk — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Bayer Leverkusen wypada u siebie, a RB Lipsk na wyjeździe?
Ten mecz Bayer Leverkusen rozgrywa u siebie, a RB Lipsk na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Bayer Leverkusen ma za sobą 2 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe RB Lipsk ma 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 2,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Bayer Leverkusen wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach RB Lipsk — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,62 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Bayer Leverkusen – RB Lipsk: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Bayer Leverkusen – RB Lipsk?
Mecz Bayer Leverkusen – RB Lipsk rozpoczyna się o godzinie 15:30, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Bayer Leverkusen i RB Lipsk są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Bayer Leverkusen czy RB Lipsk z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Bayer Leverkusen – RB Lipsk.
Jeśli mecz Bayer Leverkusen – RB Lipsk jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Bayer Leverkusen – RB Lipsk?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Bayer Leverkusen i RB Lipsk z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Bayer Leverkusen i RB Lipsk. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Bayer Leverkusen i RB Lipsk podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Bayer Leverkusen albo RB Lipsk znajdziesz już zaktualizowane wartości.