Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Bayern Monachium – RB Lipsk. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Bayern Monachium – RB Lipsk?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,22 za wygraną zespołu Bayern Monachium, 7,30 za remis i 8,40 za zwycięstwo zespołu RB Lipsk. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 76% szans dla gospodarzy, 13% na remis i 11% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Bayern Monachium | 1,22 | 1,25 |
| Xremis | 7,30 | 7,75 |
| 2RB Lipsk | 8,40 | 9,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,39 | 1,40 |
| nie | 2,92 | 2,85 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,14 | 1,15 |
| poniżej 2,5 | 5,60 | 5,50 |
Kurs Superbetu 1,39 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 68% szans. W meczach zespołu Bayern Monachium obie strony trafiały w 60,0% spotkań, a w meczach zespołu RB Lipsk w 20,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,14, czyli około 83%, przy 80,0% i 80,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 28 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Bayern Monachium – RB Lipsk?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Bayern Monachium zbiera średnio 2,2 punktu na mecz, a RB Lipsk 1,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Bayern Monachium — 3,2 gola na mecz wobec 3,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Bayern Monachium — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy RB Lipsk traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 31 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 60,0% u zespołu Bayern Monachium wobec 20,0% u zespołu RB Lipsk. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Bayern Monachium oraz 80,0% u zespołu RB Lipsk, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Bayern Monachium i RB Lipsk w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Bayern Monachium i RB Lipsk opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Bayern Monachium | RB Lipsk |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 3-2-0 | 3-0-2 |
| Punkty na mecz | 2,2 | 1,8 |
| Bramki strzelone | 16 | 15 |
| Bramki stracone | 4 | 5 |
| Średnio strzela | 3,2 | 3,0 |
| Średnio traci | 0,8 | 1,0 |
| Gole/mecz | 4,0 | 4,0 |
| BTTS | 60,0% | 20,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 80,0% | 80,0% |
| Over 3,5 | 60,0% | 60,0% |
| Czyste konta | 2 | 3 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | WRWWR | WPWPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Bayern Monachium w tym sezonie to 3-2-0, a zespołu RB Lipsk — 3-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Bayern Monachium nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. RB Lipsk nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWWR oraz WPWPW.
Ostatnie spotkania, jakie Bayern Monachium i RB Lipsk rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Bayern Monachium — ostatnie mecze
RB Lipsk — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Bayern Monachium – RB Lipsk?
Od 2016 roku te drużyny spotkały się 26 razy. Zespół Bayern Monachium wygrał 16 meczów, zespół RB Lipsk wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 15.08.2026, zakończyło się wynikiem 3:1 (Bayern Monachium – RB Lipsk).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 24 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Bayern Monachium pada średnio 4,0 bramki, a w meczach RB Lipsk — 4,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 60,0% oraz 60,0%.
Czystych kont Bayern Monachium ma 2, a RB Lipsk — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Bayern Monachium i RB Lipsk?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Bayern Monachium ma średnio 3,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a RB Lipsk 2,6. Bayern Monachium oddaje przeciętnie 23,4 strzału w meczu, z czego 9,0 celnego, a RB Lipsk odpowiednio 19,0 i 7,0.
Bayern Monachium strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 3,2 gola na mecz przy xG 3,5. RB Lipsk strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 2,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Bayern Monachium wypada u siebie, a RB Lipsk na wyjeździe?
Ten mecz Bayern Monachium rozgrywa u siebie, a RB Lipsk na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Bayern Monachium ma za sobą 2 mecze, ze średnią 6,0 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe RB Lipsk ma 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 2,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Bayern Monachium wynosi średnio 6,5, a w wyjazdowych spotkaniach RB Lipsk — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Bayern Monachium i RB Lipsk?
Najpewniej Bayern Monachium wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Manuel Neuer, a w polu Josip Stanisić, Dayot Upamecano, Jonathan Tah, Alphonso Davies, Joshua Kimmich, Aleksandar Pavlovic, Michael Olise, Ismael Saibari, Luis Diaz, Harry Kane.
Najpewniej RB Lipsk wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Maarten Vandevoordt, a w polu Ridle Baku, Willi Orbán, Castello Lukeba, David Raum, Ezechiel Banzuzi, Neil El Aynaoui, Andrija Maksimovic, Christopher Nkunku, Antonio Nusa, Romulo.
Mecz poprowadzi Tobias Stieler. Trenerem zespołu Bayern Monachium jest Vincent Kompany, a zespołu RB Lipsk Martin Demichelis. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 80,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Bayern Monachium – RB Lipsk: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Bayern Monachium – RB Lipsk?
Mecz Bayern Monachium – RB Lipsk rozpoczyna się o godzinie 18:30, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Bayern Monachium i RB Lipsk są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Bayern Monachium czy RB Lipsk z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Bayern Monachium – RB Lipsk.
Jeśli mecz Bayern Monachium – RB Lipsk jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Bayern Monachium – RB Lipsk?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Bayern Monachium i RB Lipsk w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Bayern Monachium – RB Lipsk, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Bayern Monachium i RB Lipsk podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Bayern Monachium albo RB Lipsk znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.