LaLiga • 12 września 2026

Racing Santander – Alaves
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Racing Santander  2:1  Alaves

Jak skończył się mecz Racing Santander – Alaves?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Racing Santander – Alaves — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  12 września 2026  •  14:00
Racing SantanderRPWP
VS
AlavesWRWW
3,75gole na mecz3,25
1,75średnio strzela2,5
2,0średnio traci0,75
75,0%BTTS50,0%
75,0%over 2,550,0%
1,0punkty na mecz2,5

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Racing Santander – Alaves. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Racing Santander – Alaves?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Alaves zbiera średnio 2,5 punktu na mecz, a Racing Santander 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Alaves — 2,5 gola na mecz wobec 1,75 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Alaves — 0,75 bramki na mecz, podczas gdy Racing Santander traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Racing Santander oraz 50,0% u zespołu Alaves, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Racing Santander i Alaves w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Racing Santander i Alaves jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikRacing SantanderAlaves
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze44
Bilans W-R-P1-1-23-1-0
Punkty na mecz1,02,5
Bramki strzelone710
Bramki stracone83
Średnio strzela1,752,5
Średnio traci2,00,75
Gole/mecz3,753,25
BTTS75,0%50,0%
Over 1,575,0%75,0%
Over 2,575,0%50,0%
Over 3,575,0%25,0%
Czyste konta02
Mecze bez gola10
FormaRPWPWRWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Racing Santander w tym sezonie to 1-1-2, a zespołu Alaves — 3-1-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Racing Santander nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Alaves ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPWP oraz WRWW.

Ostatnie spotkania, jakie Racing Santander i Alaves rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Racing Santander — ostatnie mecze

16.08 Villarreal 2:2 R
23.08 Getafe 0:1 P
28.08 Elche 3:2 W
05.09 Vallecano 2:3 P

Alaves — ostatnie mecze

15.08 Getafe 3:0 W
20.08 Vallecano 1:1 R
28.08 Villarreal 1:0 W
06.09 Osasuna 5:2 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Racing Santander pada średnio 3,75 bramki, a w meczach Alaves — 3,25. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 75,0% oraz 25,0%.

Czystych kont Racing Santander ma 0, a Alaves — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Racing Santander wypada u siebie, a Alaves na wyjeździe?

Ten mecz Racing Santander rozgrywa u siebie, a Alaves na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Racing Santander ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Alaves ma 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Racing Santander wynosi średnio 4,5, a w wyjazdowych spotkaniach Alaves — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 62,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,5 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Racing Santander – Alaves: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Racing Santander – Alaves?

Mecz Racing Santander – Alaves rozpoczyna się o godzinie 14:00, 12 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,85 gola na mecz, 63,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Racing Santander i Alaves są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Racing Santander czy Alaves z BTTS w okolicach 63,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Racing Santander – Alaves.

Jeśli mecz Racing Santander – Alaves jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Racing Santander – Alaves?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Racing Santander i Alaves z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Racing Santander – Alaves. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Racing Santander i Alaves podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 12 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Racing Santander albo Alaves znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP