LaLiga • 18 października 2026

Celta Vigo – Alaves
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Celta Vigo – Alaves — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  18 października 2026  •  16:15
VS
AlavesWPPRP
Stadion: Estadio Abanca-Balaídos
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 18 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
1,75gole na mecz2,5
1,0średnio strzela1,5
0,75średnio traci1,0
37,5%BTTS50,0%
25,0%over 2,550,0%
1,0punkty na mecz1,38

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Celta Vigo – Alaves. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Celta Vigo – Alaves?

Na zwycięstwo zespołu Celta Vigo Superbet daje kurs 2,15, na remis 3,20, a na wygraną zespołu Alaves 3,45. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 44% dla gospodarzy, 29% na remis i 27% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Celta Vigo2,152,15
Xremis3,203,25
2Alaves3,453,70
Obie drużyny strzelą
tak1,951,95
nie1,831,82
Liczba goli
powyżej 2,52,202,22
poniżej 2,51,661,65
Kursy z 16.10, godz. 07:17 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
44%Celta Vigo
29%remis
27%Alaves

Kurs Superbetu 1,95 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 48% szans. W meczach zespołu Celta Vigo obie strony trafiały w 37,5% spotkań, a w meczach zespołu Alaves w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,20, czyli około 43%, przy 25,0% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Celta Vigo – Alaves?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Alaves zbiera średnio 1,38 punktu na mecz, a Celta Vigo 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Alaves — 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Celta Vigo — 0,75 bramki na mecz, podczas gdy Alaves traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 20 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 37,5% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Celta Vigo oraz 50,0% u zespołu Alaves, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Celta Vigo i Alaves w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Celta Vigo oraz Alaves. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikCelta VigoAlaves
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze88
Bilans W-R-P1-5-23-2-3
Punkty na mecz1,01,38
Bramki strzelone812
Bramki stracone68
Średnio strzela1,01,5
Średnio traci0,751,0
Gole/mecz1,752,5
BTTS37,5%50,0%
Over 1,562,5%62,5%
Over 2,525,0%50,0%
Over 3,512,5%12,5%
Czyste konta43
Mecze bez gola42
FormaRRRWRWPPRP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Celta Vigo w tym sezonie to 1-5-2, a zespołu Alaves — 3-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Celta Vigo nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Alaves nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRRWR oraz WPPRP.

Ostatnie spotkania, jakie Celta Vigo i Alaves rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Celta Vigo — ostatnie mecze

03.09 Real Sociedad 0:0 R
07.09 Getafe 1:1 R
13.09 Malaga 1:1 R
19.09 Racing Santander 5:0 W
11.10 Elche 0:0 R

Alaves — ostatnie mecze

06.09 Osasuna 5:2 W
12.09 Racing Santander 1:2 P
15.09 Valencia 0:1 P
19.09 Ath. Bilbao 0:0 R
10.10 Atl. Madryt 1:2 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Celta Vigo – Alaves?

Od 1998 roku te drużyny spotkały się 42 razy. Zespół Celta Vigo wygrał 17 meczów, zespół Alaves wygrał 14 meczów, a liczba remisów to 11. Ostatnie spotkanie, rozegrane 22.03.2026, zakończyło się wynikiem 3:4 (Celta Vigo – Deportivo Alaves).

17Celta Vigo
11remisy
14Alaves

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 16 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

22.03.2026 Celta Vigo – Deportivo Alaves 3:4 P
22.11.2025 Deportivo Alaves – Celta Vigo 0:1 W
27.01.2025 Deportivo Alaves – Celta Vigo 1:1 R
16.08.2024 Celta Vigo – Deportivo Alaves 2:1 W
27.04.2024 Deportivo Alaves – Celta Vigo 3:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Celta Vigo pada średnio 1,75 bramki, a w meczach Alaves — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 62,5% meczów pierwszego zespołu i 62,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 25,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 12,5% oraz 12,5%.

Czystych kont Celta Vigo ma 4, a Alaves — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Celta Vigo i Alaves?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Celta Vigo ma średnio 0,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Alaves 1,3. Celta Vigo oddaje przeciętnie 9,9 strzału w meczu, z czego 3,3 celnego, a Alaves odpowiednio 11,9 i 4,3.

Celta Vigośrednio na meczAlaves
0,9xG1,3
1,6stworzone okazje2,4
9,9strzały11,9
3,3celne strzały4,3
50,0%posiadanie piłki41,0%
3,1rzuty rożne3,8
1,8żółte kartki1,8
12,0faule13,3

Celta Vigo strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,9. Alaves strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Celta Vigo wypada u siebie, a Alaves na wyjeździe?

Ten mecz Celta Vigo rozgrywa u siebie, a Alaves na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Celta Vigo ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Alaves ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Celta Vigo wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Alaves — 1,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 37,5%, wskaźnik BTTS 43,8%, a różnica w dorobku punktowym to 0,38 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Celta Vigo – Alaves: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Celta Vigo – Alaves?

Mecz Celta Vigo – Alaves rozpoczyna się o godzinie 16:15, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Celta Vigo i Alaves są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Celta Vigo czy Alaves z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Celta Vigo – Alaves.

Jeśli mecz Celta Vigo – Alaves jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Celta Vigo – Alaves?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Celta Vigo i Alaves, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Celta Vigo – Alaves, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Celta Vigo i Alaves tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Celta Vigo albo Alaves znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP