Ekstraklasa • 10 października 2026

Cracovia – Zagłębie Lubin
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Cracovia  3:1  Zagłębie Lubin

Jak skończył się mecz Cracovia – Zagłębie Lubin?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Cracovia – Zagłębie Lubin — statystyki obu drużyn przed meczem
Ekstraklasa  •  10 października 2026  •  14:45
VS
Stadion: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego  ·  Sędzia: Tomasz Marciniak
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 10 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i STS i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,56gole na mecz2,33
1,0średnio strzela1,22
1,56średnio traci1,11
55,6%BTTS55,6%
55,6%over 2,544,4%
0,89punkty na mecz1,67

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Cracovia – Zagłębie Lubin. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Cracovia – Zagłębie Lubin?

Na zwycięstwo zespołu Cracovia Superbet daje kurs 2,02, na remis 3,50, a na wygraną zespołu Zagłębie Lubin 3,70. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 47% dla gospodarzy, 27% na remis i 26% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.

ZakładSTSLV BET
1Cracovia2,021,951,92
Xremis3,503,603,50
2Zagłębie Lubin3,704,004,25
Obie drużyny strzelą
tak1,77—1,72
nie2,02—2,10
Liczba goli
powyżej 2,51,88—1,88
poniżej 2,51,92—1,95
Kursy z 10.10, godz. 06:35 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
47%Cracovia
27%remis
26%Zagłębie Lubin

Kurs Superbetu 1,77 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 53% szans. W meczach zespołu Cracovia obie strony trafiały w 55,6% spotkań, a w meczach zespołu Zagłębie Lubin w 55,6%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,88, czyli około 51%, przy 55,6% i 44,4% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Cracovia – Zagłębie Lubin?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Zagłębie Lubin zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Cracovia 0,89 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 9 spotkań, drugi 9 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Zagłębie Lubin — 1,22 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Zagłębie Lubin — 1,11 bramki na mecz, podczas gdy Cracovia traci średnio 1,56. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 20 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 55,6% i 55,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 55,6% u zespołu Cracovia oraz 44,4% u zespołu Zagłębie Lubin, czyli 11,2 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Cracovia i Zagłębie Lubin w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Cracovia i Zagłębie Lubin jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikCracoviaZagłębie Lubin
RozgrywkiEkstraklasaEkstraklasa
Rozegrane mecze99
Bilans W-R-P2-2-54-3-2
Punkty na mecz0,891,67
Bramki strzelone911
Bramki stracone1410
Średnio strzela1,01,22
Średnio traci1,561,11
Gole/mecz2,562,33
BTTS55,6%55,6%
Over 1,566,7%77,8%
Over 2,555,6%44,4%
Over 3,533,3%22,2%
Czyste konta23
Mecze bez gola43
FormaWPPPPRRWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Cracovia w tym sezonie to 2-2-5, a zespołu Zagłębie Lubin — 4-3-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Cracovia ma serię 4 porażek z rzędu. Zagłębie Lubin nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPPP oraz RRWWP.

Ostatnie spotkania, jakie Cracovia i Zagłębie Lubin rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Cracovia — ostatnie mecze

21.08 Wieczysta Kraków 3:2 W
29.08 Radomiak Radom 1:2 P
06.09 Górnik Zabrze 0:1 P
13.09 Wisła Płock 1:3 P
19.09 GKS Katowice 2:3 P

Zagłębie Lubin — ostatnie mecze

29.08 Pogoń Szczecin 0:0 R
07.09 Wieczysta Kraków 1:1 R
12.09 GKS Katowice 2:1 W
15.09 Raków Częstochowa 3:2 W
20.09 Wisła Płock 0:2 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Cracovia – Zagłębie Lubin?

Od 2004 roku te drużyny spotkały się 46 razy. Zespół Cracovia wygrał 16 meczów, zespół Zagłębie Lubin wygrał 13 meczów, a liczba remisów to 17. Ostatnie spotkanie, rozegrane 03.05.2026, zakończyło się wynikiem 0:0 (Zagłębie Lubin – Cracovia).

16Cracovia
17remisy
13Zagłębie Lubin

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 7 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

03.05.2026 Zagłębie Lubin – Cracovia 0:0 R
03.11.2025 Cracovia – Zagłębie Lubin 0:0 R
24.05.2025 Zagłębie Lubin – Cracovia 1:2 W
29.11.2024 Cracovia – Zagłębie Lubin 1:1 R
18.02.2024 Zagłębie Lubin – Cracovia 1:1 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Cracovia pada średnio 2,56 bramki, a w meczach Zagłębie Lubin — 2,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 77,8% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 55,6% i 44,4%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 22,2%.

Czystych kont Cracovia ma 2, a Zagłębie Lubin — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Cracovia i Zagłębie Lubin?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Cracovia ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Zagłębie Lubin 1,5. Cracovia oddaje przeciętnie 15,1 strzału w meczu, z czego 4,4 celnego, a Zagłębie Lubin odpowiednio 13,6 i 4,0.

Cracoviaśrednio na meczZagłębie Lubin
1,6xG1,5
2,7stworzone okazje2,3
15,1strzały13,6
4,4celne strzały4,0
47,9%posiadanie piłki43,1%
5,9rzuty rożne3,9
2,0żółte kartki2,4
13,3faule13,9

Cracovia marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Zagłębie Lubin marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Cracovia wypada u siebie, a Zagłębie Lubin na wyjeździe?

Ten mecz Cracovia rozgrywa u siebie, a Zagłębie Lubin na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Cracovia ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,25 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Zagłębie Lubin ma 4 mecze, ze średnią 1,25 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Cracovia wynosi średnio 2,75, a w wyjazdowych spotkaniach Zagłębie Lubin — 2,75. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Cracovia i Zagłębie Lubin?

Najpewniej Cracovia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Sebastian Madejski, a w polu Dominik Piła, Gustav Henriksson, Brahim Traoré, Mauro Perković, Karol Knap, Amir Al-Ammari, Mateusz Klich, Ajdin Hasić, Lasse Nordas, Sayfallah Ltaief.

Najpewniej Zagłębie Lubin wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Zlatan Alomerovic, a w polu Roman Jakuba, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek, Damian Dąbrowski, Filip Kocaba, David Colina, Marcel Reguła, Michalis Kosidis, Sebastian Kerk.

Cracovia 4-3-3Zagłębie Lubin 3-4-3

Mecz poprowadzi Tomasz Marciniak. Trenerem zespołu Cracovia jest Bartosz Grzelak, a zespołu Zagłębie Lubin Leszek Ojrzynski. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 55,6%, a różnica w dorobku punktowym to 0,78 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Cracovia – Zagłębie Lubin: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Cracovia – Zagłębie Lubin?

Mecz Cracovia – Zagłębie Lubin rozpoczyna się o godzinie 14:45, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Cracovia i Zagłębie Lubin są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Cracovia czy Zagłębie Lubin z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Cracovia – Zagłębie Lubin.

Jeśli mecz Cracovia – Zagłębie Lubin jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Cracovia – Zagłębie Lubin?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Cracovia oraz Zagłębie Lubin i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Cracovia i Zagłębie Lubin. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Cracovia i Zagłębie Lubin podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Cracovia albo Zagłębie Lubin znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP