Elche 0:0 Celta Vigo
Jak skończył się mecz Elche – Celta Vigo?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Elche – Celta Vigo. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Elche – Celta Vigo?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,85 za wygraną zespołu Elche, 3,20 za remis i 2,52 za zwycięstwo zespołu Celta Vigo. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 33% szans dla gospodarzy, 29% na remis i 37% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Elche | 2,85 | 2,75 | 2,95 |
| Xremis | 3,20 | 3,10 | 3,30 |
| 2Celta Vigo | 2,52 | 2,60 | 2,50 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,73 | — | 1,70 |
| nie | 2,10 | — | 2,10 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,95 | — | 1,95 |
| poniżej 2,5 | 1,85 | — | 1,88 |
Kurs Superbetu 1,73 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 55% szans. W meczach zespołu Elche obie strony trafiały w 85,7% spotkań, a w meczach zespołu Celta Vigo w 42,9%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,95, czyli około 49%, przy 71,4% i 28,6% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Elche – Celta Vigo?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Celta Vigo zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Elche 0,71 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Elche — 1,57 gola na mecz wobec 1,14 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Celta Vigo — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Elche traci średnio 2,43. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 85,7% u zespołu Elche wobec 42,9% u zespołu Celta Vigo. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 71,4% u zespołu Elche oraz 28,6% u zespołu Celta Vigo, czyli 42,8 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Elche i Celta Vigo w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Elche i Celta Vigo jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Elche | Celta Vigo |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 1-2-4 | 1-4-2 |
| Punkty na mecz | 0,71 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 11 | 8 |
| Bramki stracone | 17 | 6 |
| Średnio strzela | 1,57 | 1,14 |
| Średnio traci | 2,43 | 0,86 |
| Gole/mecz | 4,0 | 2,0 |
| BTTS | 85,7% | 42,9% |
| Over 1,5 | 100,0% | 71,4% |
| Over 2,5 | 71,4% | 28,6% |
| Over 3,5 | 71,4% | 14,3% |
| Czyste konta | 0 | 3 |
| Mecze bez gola | 1 | 3 |
| Forma | PPRPW | PRRRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Elche w tym sezonie to 1-2-4, a zespołu Celta Vigo — 1-4-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Elche nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Celta Vigo nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRPW oraz PRRRW.
Ostatnie spotkania, jakie Elche i Celta Vigo rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Elche — ostatnie mecze
Celta Vigo — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Elche – Celta Vigo?
Od 2004 roku te drużyny spotkały się 24 razy. Zespół Elche wygrał 7 meczów, zespół Celta Vigo wygrał 10 meczów, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 03.05.2026, zakończyło się wynikiem 3:1 (Celta Vigo – Elche).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 10 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Elche pada średnio 4,0 bramki, a w meczach Celta Vigo — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 71,4% i 28,6%, a próg 3,5 bramki 71,4% oraz 14,3%.
Czystych kont Elche ma 0, a Celta Vigo — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Elche i Celta Vigo?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Elche ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Celta Vigo 1,0. Elche oddaje przeciętnie 11,3 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Celta Vigo odpowiednio 10,3 i 3,7.
Elche strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,2. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Celta Vigo strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,1 gola na mecz przy xG 1,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Elche wypada u siebie, a Celta Vigo na wyjeździe?
Ten mecz Elche rozgrywa u siebie, a Celta Vigo na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Elche ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 3,67 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Celta Vigo ma 3 mecze, ze średnią 0,33 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Elche wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Celta Vigo — 0,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Elche i Celta Vigo?
Najpewniej Elche wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Matias Dituro, a w polu Ruben Sanchez, Víctor Chust, Pedro Bigas, Roy Revivo, Gonzalo Villar, Thomas Lemar, Javier Morcillo, Lucas Cepeda, Fer Nino, German Valera.
Najpewniej Celta Vigo wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Ionut Radu, a w polu Javi Rodriguez, Yoel Lago, Marcos Alonso, Javi Rueda, Ilaix Moriba, Aleix Febas, Hugo Alvarez, Hugo Gonzalez, Ferran Jutgla, Williot Swedberg.
Mecz poprowadzi Javier Alberola Rojas. Trenerem zespołu Elche jest Martin Anselmi, a zespołu Celta Vigo Claudio Giraldez. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 64,3%, a różnica w dorobku punktowym to 0,29 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Elche – Celta Vigo: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Elche – Celta Vigo?
Mecz Elche – Celta Vigo rozpoczyna się o godzinie 14:00, 11 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 66,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,7% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Elche i Celta Vigo są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Elche czy Celta Vigo z BTTS w okolicach 66,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Elche – Celta Vigo.
Jeśli mecz Elche – Celta Vigo jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Elche – Celta Vigo?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Elche i Celta Vigo, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Elche – Celta Vigo, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Elche i Celta Vigo podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Elche albo Celta Vigo znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu, STS i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.