Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Elversberg – FC Augsburg. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Elversberg – FC Augsburg?
Superbet wycenia wygraną zespołu Elversberg na 2,47, remis na 3,60, a zwycięstwo zespołu FC Augsburg na 2,60. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 38% szans gospodarzom, 26% na remis i 36% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Elversberg | 2,47 | 2,45 |
| Xremis | 3,60 | 3,75 |
| 2FC Augsburg | 2,60 | 2,75 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,41 | 1,38 |
| nie | 2,85 | 2,95 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,46 | 1,45 |
| poniżej 2,5 | 2,70 | 2,80 |
Kurs Superbetu 1,41 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 67% szans. W meczach zespołu Elversberg obie strony trafiały w 60,0% spotkań, a w meczach zespołu FC Augsburg w 80,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,46, czyli około 65%, przy 60,0% i 100,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 15 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Elversberg – FC Augsburg?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. FC Augsburg zbiera średnio 1,6 punktu na mecz, a Elversberg 1,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma FC Augsburg — 2,6 gola na mecz wobec 1,6 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Elversberg — 1,6 bramki na mecz, podczas gdy FC Augsburg traci średnio 1,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 21 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 80,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Elversberg oraz 100,0% u zespołu FC Augsburg, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Elversberg i FC Augsburg w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Elversberg i FC Augsburg w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Elversberg | FC Augsburg |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 2-1-2 | 2-2-1 |
| Punkty na mecz | 1,4 | 1,6 |
| Bramki strzelone | 8 | 13 |
| Bramki stracone | 8 | 8 |
| Średnio strzela | 1,6 | 2,6 |
| Średnio traci | 1,6 | 1,6 |
| Gole/mecz | 3,2 | 4,2 |
| BTTS | 60,0% | 80,0% |
| Over 1,5 | 60,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 100,0% |
| Over 3,5 | 40,0% | 80,0% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 0 |
| Forma | WWPRP | WWRPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Elversberg w tym sezonie to 2-1-2, a zespołu FC Augsburg — 2-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Elversberg nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. FC Augsburg nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPRP oraz WWRPR.
Ostatnie spotkania, jakie Elversberg i FC Augsburg rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Elversberg — ostatnie mecze
FC Augsburg — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Elversberg pada średnio 3,2 bramki, a w meczach FC Augsburg — 4,2. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 80,0%.
Czystych kont Elversberg ma 1, a FC Augsburg — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Elversberg i FC Augsburg?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Elversberg ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a FC Augsburg 1,9. Elversberg oddaje przeciętnie 9,6 strzału w meczu, z czego 4,0 celnego, a FC Augsburg odpowiednio 13,6 i 6,8.
Elversberg strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,2. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. FC Augsburg strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,6 gola na mecz przy xG 1,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Elversberg wypada u siebie, a FC Augsburg na wyjeździe?
Ten mecz Elversberg rozgrywa u siebie, a FC Augsburg na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Elversberg ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe FC Augsburg ma 2 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Elversberg wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach FC Augsburg — 5,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Elversberg i FC Augsburg?
Najpewniej Elversberg wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Nicolas Kristof, a w polu Luca Sirch, Lukas Pinckert, Maximilian Rohr, Lasse Gunther, Felix Keidel, Łukasz Poręba, Lukas Petkov, Noah Darvich, Tom Zimmerschied, Noel Futkeu.
Najpewniej FC Augsburg wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Finn Dahmen, a w polu Jeffrey Gouweleeuw, Chrislain Matsima, Calvin Brackelmann, Seol Young-woo, Han-Noah Massengo, Fabian Rieder, Hennes Behrens, Robin Fellhauer, Arijon Ibrahimovic, Rodrigo Ribeiro.
Mecz poprowadzi Florian Exner. Trenerem zespołu Elversberg jest Vincent Wagner, a zespołu FC Augsburg Manuel Baum. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 80,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,7 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Elversberg – FC Augsburg: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Elversberg – FC Augsburg?
Mecz Elversberg – FC Augsburg rozpoczyna się o godzinie 15:30, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Elversberg i FC Augsburg są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Elversberg czy FC Augsburg z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Elversberg – FC Augsburg.
Jeśli mecz Elversberg – FC Augsburg jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Elversberg – FC Augsburg?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Elversberg i FC Augsburg, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Elversberg – FC Augsburg. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Elversberg i FC Augsburg tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Elversberg albo FC Augsburg znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.