Villarreal 3:1 Napoli
Jak skończył się mecz Villarreal – Napoli?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Villarreal – Napoli. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Villarreal – Napoli?
Superbet wycenia wygraną zespołu Villarreal na 2,12, remis na 3,55, a zwycięstwo zespołu Napoli na 3,15. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 44% szans gospodarzom, 26% na remis i 30% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Villarreal | 2,12 | 2,22 |
| Xremis | 3,55 | 3,90 |
| 2Napoli | 3,15 | 3,40 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,52 | 1,52 |
| nie | 2,47 | 2,42 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,60 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,32 | 2,30 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,52, co odpowiada około 62% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,60, czyli mniej więcej 59%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 75,0% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 75,0% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Villarreal – Napoli?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Napoli zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Villarreal 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Napoli — 1,67 gola na mecz wobec 1,62 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Napoli — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Villarreal traci średnio 1,62. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 23 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Villarreal oraz 50,0% u zespołu Napoli, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Villarreal i Napoli w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Villarreal i Napoli w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Villarreal | Napoli |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | Serie A |
| Rozegrane mecze | 8 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-2-4 | 3-1-2 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 1,67 |
| Bramki strzelone | 13 | 10 |
| Bramki stracone | 13 | 6 |
| Średnio strzela | 1,62 | 1,67 |
| Średnio traci | 1,62 | 1,0 |
| Gole/mecz | 3,25 | 2,67 |
| BTTS | 75,0% | 50,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 83,3% |
| Over 2,5 | 75,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 62,5% | 16,7% |
| Czyste konta | 0 | 3 |
| Mecze bez gola | 2 | 0 |
| Forma | PPWWP | PPWRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Villarreal w tym sezonie to 2-2-4, a zespołu Napoli — 3-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Villarreal nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Napoli nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPWWP oraz PPWRW.
Ostatnie spotkania, jakie Villarreal i Napoli rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Villarreal — ostatnie mecze
Napoli — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Villarreal pada średnio 3,25 bramki, a w meczach Napoli — 2,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 62,5% oraz 16,7%.
Czystych kont Villarreal ma 0, a Napoli — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Villarreal i Napoli?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Villarreal ma średnio 1,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Napoli 0,2. Villarreal oddaje przeciętnie 13,0 strzału w meczu, z czego 6,0 celnego, a Napoli odpowiednio 5,0 i 3,0.
Villarreal strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Napoli strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,0 gola na mecz przy xG 0,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Villarreal wypada u siebie, a Napoli na wyjeździe?
Ten mecz Villarreal rozgrywa u siebie, a Napoli na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Villarreal ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Napoli ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Villarreal wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Napoli — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Villarreal i Napoli?
Najpewniej Villarreal wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Péter Gulácsi, a w polu Santiago Mourino, Pau Navarro, Renato Veiga, Sergi Cardona, Alberto Moleiro, Pape Gueye, Nathan-Dylan Saliba, Santi Comesana, Tanitoluwa Oluwatimikhin Oluwaseyi, Georges Mikautadze.
Najpewniej Napoli wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Alex Meret, a w polu Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Rafa Marin, Leonardo Spinazzola, Billy Gilmour, Stanislav Lobotka, Kevin De Bruyne, Matteo Politano, Rasmus Hojlund, Noa Lang.
Mecz poprowadzi Daniel Siebert. Trenerem zespołu Villarreal jest Inigo Perez, a zespołu Napoli Massimiliano Allegri. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 62,5%, wskaźnik BTTS 62,5%, a różnica w dorobku punktowym to 0,67 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Villarreal – Napoli: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Villarreal – Napoli?
Mecz Villarreal – Napoli rozpoczyna się o godzinie 21:00, 13 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Villarreal i Napoli są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Villarreal czy Napoli z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Villarreal – Napoli.
Jeśli mecz Villarreal – Napoli jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Villarreal – Napoli?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Villarreal i Napoli w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Villarreal – Napoli. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Villarreal i Napoli podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 13 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Villarreal albo Napoli znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.