Sabah Baku 2:0 Slavia Praga
Jak skończył się mecz Sabah Baku – Slavia Praga?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Sabah Baku – Slavia Praga. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Sabah Baku – Slavia Praga?
Na zwycięstwo zespołu Sabah Baku Superbet daje kurs 3,30, na remis 3,60, a na wygraną zespołu Slavia Praga 2,05. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 28% dla gospodarzy, 26% na remis i 46% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Sabah Baku | 3,30 | 3,50 |
| Xremis | 3,60 | 3,75 |
| 2Slavia Praga | 2,05 | 2,05 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,56 | 1,55 |
| nie | 2,37 | 2,40 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,63 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,25 | 2,30 |
Kurs Superbetu 1,56 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 60% szans. W meczach zespołu Sabah Baku obie strony trafiały w 16,7% spotkań, a w meczach zespołu Slavia Praga w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,63, czyli około 58%, przy 50,0% i 70,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 27 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Sabah Baku – Slavia Praga?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sabah Baku zbiera średnio 2,67 punktu na mecz, a Slavia Praga 2,6 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Slavia Praga — 2,6 gola na mecz wobec 2,33 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sabah Baku — 0,17 bramki na mecz, podczas gdy Slavia Praga traci średnio 0,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 40 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 16,7% u zespołu Sabah Baku wobec 50,0% u zespołu Slavia Praga. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Sabah Baku oraz 70,0% u zespołu Slavia Praga, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Sabah Baku i Slavia Praga w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Sabah Baku i Slavia Praga opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Sabah Baku | Slavia Praga |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Premyer Liqa | 1. liga (Czechy) |
| Rozegrane mecze | 6 | 10 |
| Bilans W-R-P | 5-1-0 | 8-2-0 |
| Punkty na mecz | 2,67 | 2,6 |
| Bramki strzelone | 14 | 26 |
| Bramki stracone | 1 | 6 |
| Średnio strzela | 2,33 | 2,6 |
| Średnio traci | 0,17 | 0,6 |
| Gole/mecz | 2,5 | 3,2 |
| BTTS | 16,7% | 50,0% |
| Over 1,5 | 66,7% | 90,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 70,0% |
| Over 3,5 | 33,3% | 40,0% |
| Czyste konta | 5 | 5 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | WWWWR | WWWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Sabah Baku w tym sezonie to 5-1-0, a zespołu Slavia Praga — 8-2-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Sabah Baku nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Slavia Praga ma serię 5 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWWR oraz WWWWW.
Ostatnie spotkania, jakie Sabah Baku i Slavia Praga rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Sabah Baku — ostatnie mecze
Slavia Praga — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Sabah Baku pada średnio 2,5 bramki, a w meczach Slavia Praga — 3,2. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 90,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 70,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 40,0%.
Czystych kont Sabah Baku ma 5, a Slavia Praga — 5. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Sabah Baku i Slavia Praga?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Sabah Baku ma średnio 1,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Slavia Praga 1,6. Sabah Baku oddaje przeciętnie 17,4 strzału w meczu, z czego 6,3 celnego, a Slavia Praga odpowiednio 17,0 i 5,0.
Sabah Baku strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,9. Slavia Praga strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Sabah Baku wypada u siebie, a Slavia Praga na wyjeździe?
Ten mecz Sabah Baku rozgrywa u siebie, a Slavia Praga na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Sabah Baku ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,33 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Slavia Praga ma 5 meczów, ze średnią 2,2 gola strzelonego i 0,2 straconego oraz 40,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Sabah Baku wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Slavia Praga — 2,4. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 20,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Sabah Baku i Slavia Praga?
Najpewniej Sabah Baku wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Stas Pokatilov, a w polu Akim Zedadka, Rahman Dasdamirov, A McCarthy, Tymoteusz Puchacz, Umarli Rahmonaliev, Veljko Simic, Kaheem Parris, Ivan Lepinjica, Christian Nwachukwu, Joy-Lance Mickels.
Najpewniej Slavia Praga wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Jakub Markovic, a w polu Tomas Vlcek, David Zima, Tomáš Holeš, Samuel Isife, Wiktor Nowak, Michal Sadílek, Oskar Kubiak, Emmanuel Ayaosi, Danijel Sturm, Mojmir Chytil.
Mecz poprowadzi Sebastian Gishamer. Trenerem zespołu Sabah Baku jest Valdas Dambrauskas, a zespołu Slavia Praga Jindrich Trpisovsky. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 33,4%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Sabah Baku – Slavia Praga: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Sabah Baku – Slavia Praga?
Mecz Sabah Baku – Slavia Praga rozpoczyna się o godzinie 18:45, 13 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Sabah Baku i Slavia Praga są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Sabah Baku czy Slavia Praga z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Sabah Baku – Slavia Praga.
Jeśli mecz Sabah Baku – Slavia Praga jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Sabah Baku – Slavia Praga?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Sabah Baku i Slavia Praga w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Sabah Baku – Slavia Praga. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Sabah Baku i Slavia Praga podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 13 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Sabah Baku albo Slavia Praga znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.