Liga Mistrzów • 13 października 2026

Lens – Sporting
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Lens  0:2  Sporting

Jak skończył się mecz Lens – Sporting?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Lens – Sporting — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Mistrzów  •  13 października 2026  •  18:45
LensPPRPW
VS
Stadion: Stade Bollaert-Delelis  ·  Sędzia: Igor Pajac
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 13 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,5gole na mecz3,62
1,83średnio strzela2,5
1,67średnio traci1,12
83,3%BTTS75,0%
83,3%over 2,575,0%
1,17punkty na mecz2,25

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lens – Sporting. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Lens – Sporting?

Na zwycięstwo zespołu Lens Superbet daje kurs 2,52, na remis 3,60, a na wygraną zespołu Sporting 2,55. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 37% dla gospodarzy, 26% na remis i 37% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Lens2,522,55
Xremis3,603,75
2Sporting2,552,60
Obie drużyny strzelą
tak1,501,50
nie2,552,50
Liczba goli
powyżej 2,51,581,57
poniżej 2,52,372,37
Kursy z 13.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
37%Lens
26%remis
37%Sporting

Kurs Superbetu 1,50 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 63% szans. W meczach zespołu Lens obie strony trafiały w 83,3% spotkań, a w meczach zespołu Sporting w 75,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,58, czyli około 60%, przy 83,3% i 75,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 19 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Lens – Sporting?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sporting zbiera średnio 2,25 punktu na mecz, a Lens 1,17 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Sporting — 2,5 gola na mecz wobec 1,83 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sporting — 1,12 bramki na mecz, podczas gdy Lens traci średnio 1,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 31 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 83,3% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Lens oraz 75,0% u zespołu Sporting, czyli 8,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Lens i Sporting w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Lens i Sporting opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikLensSporting
RozgrywkiLigue 1Liga Portugal
Rozegrane mecze68
Bilans W-R-P2-1-35-3-0
Punkty na mecz1,172,25
Bramki strzelone1120
Bramki stracone109
Średnio strzela1,832,5
Średnio traci1,671,12
Gole/mecz3,53,62
BTTS83,3%75,0%
Over 1,583,3%100,0%
Over 2,583,3%75,0%
Over 3,533,3%75,0%
Czyste konta02
Mecze bez gola10
FormaPPRPWWWRRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Lens w tym sezonie to 2-1-3, a zespołu Sporting — 5-3-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lens nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Sporting nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRPW oraz WWRRW.

Ostatnie spotkania, jakie Lens i Sporting rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Lens — ostatnie mecze

29.08 Strasbourg 1:2 P
05.09 Lorient 0:1 P
13.09 Le Mans 2:2 R
18.09 Monaco 1:2 P
09.10 Lyon 2:1 W

Sporting — ostatnie mecze

28.08 Rio Ave 4:0 W
05.09 Nacional 2:0 W
13.09 Famalicao 1:1 R
19.09 Arouca 2:2 R
09.10 Braga 3:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Lens pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Sporting — 3,62. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 83,3% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 75,0%.

Czystych kont Lens ma 0, a Sporting — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Lens i Sporting?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lens ma średnio 1,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sporting 1,7. Lens oddaje przeciętnie 26,0 strzału w meczu, z czego 8,0 celnego, a Sporting odpowiednio 8,0 i 5,0.

Lensśrednio na meczSporting
1,8xG1,7
4,0stworzone okazje2,0
26,0strzały8,0
8,0celne strzały5,0
63,0%posiadanie piłki38,0%
9,0rzuty rożne1,0
1,0żółte kartki2,0
8,0faule13,0

Lens strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 1,8. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Sporting strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 1,7. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Lens wypada u siebie, a Sporting na wyjeździe?

Ten mecz Lens rozgrywa u siebie, a Sporting na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lens ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,33 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sporting ma 4 mecze, ze średnią 2,5 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 75,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Lens wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Sporting — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Lens i Sporting?

Najpewniej Lens wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Robin Risser, a w polu Kyllian Antonio, Jonathan Gradit, Ismaelo Ganiou, Ruben Aguilar, Mickael Cuisance, Yassine Titraoui, Matthieu Udol, Florian Thauvin, Florian Sotoca, Odsonne Edouard.

Najpewniej Sporting wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Rui Silva, a w polu Georgios Vagiannidis, Quaresma, Goncalo Inacio, Maximiliano Araujo, Sergi Altimira, Issa Doumbia, Geny Catamo, Zalazar martinez Rodrigo, Luis Guilherme, Luis Suarez.

Lens 3-4-2-1Sporting 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Igor Pajac. Trenerem zespołu Lens jest Yannick Cahuzac, a zespołu Sporting Rui Gomes. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 79,2%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,56 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lens – Sporting: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Lens – Sporting?

Mecz Lens – Sporting rozpoczyna się o godzinie 18:45, 13 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lens i Sporting są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Lens czy Sporting z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lens – Sporting.

Jeśli mecz Lens – Sporting jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Lens – Sporting?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Lens i Sporting w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Lens – Sporting, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Lens i Sporting tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 13 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lens albo Sporting znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP