RB Lipsk 1:0 PSV
Jak skończył się mecz RB Lipsk – PSV?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem RB Lipsk – PSV. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz RB Lipsk – PSV?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,72 za wygraną zespołu RB Lipsk, 4,30 za remis i 3,90 za zwycięstwo zespołu PSV. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 54% szans dla gospodarzy, 22% na remis i 24% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1RB Lipsk | 1,72 | 1,72 |
| Xremis | 4,30 | 4,70 |
| 2PSV | 3,90 | 4,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,36 | 1,35 |
| nie | 3,05 | 3,05 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,32 | 1,30 |
| poniżej 2,5 | 3,35 | 3,50 |
Kurs Superbetu 1,36 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 69% szans. W meczach zespołu RB Lipsk obie strony trafiały w 20,0% spotkań, a w meczach zespołu PSV w 87,5%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,32, czyli około 72%, przy 80,0% i 87,5% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 15 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem RB Lipsk – PSV?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. PSV zbiera średnio 2,38 punktu na mecz, a RB Lipsk 1,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma PSV — 3,25 gola na mecz wobec 3,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje RB Lipsk — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy PSV traci średnio 1,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 41 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 20,0% u zespołu RB Lipsk wobec 87,5% u zespołu PSV. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu RB Lipsk oraz 87,5% u zespołu PSV, czyli 7,5 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają RB Lipsk i PSV w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz RB Lipsk i PSV opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | RB Lipsk | PSV |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Eredivisie |
| Rozegrane mecze | 5 | 8 |
| Bilans W-R-P | 3-0-2 | 6-1-1 |
| Punkty na mecz | 1,8 | 2,38 |
| Bramki strzelone | 15 | 26 |
| Bramki stracone | 5 | 10 |
| Średnio strzela | 3,0 | 3,25 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,25 |
| Gole/mecz | 4,0 | 4,5 |
| BTTS | 20,0% | 87,5% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 80,0% | 87,5% |
| Over 3,5 | 60,0% | 75,0% |
| Czyste konta | 3 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | WPWPW | WWWPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu RB Lipsk w tym sezonie to 3-0-2, a zespołu PSV — 6-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. RB Lipsk nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. PSV nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPWPW oraz WWWPW.
Ostatnie spotkania, jakie RB Lipsk i PSV rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
RB Lipsk — ostatnie mecze
PSV — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach RB Lipsk pada średnio 4,0 bramki, a w meczach PSV — 4,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 87,5%, a próg 3,5 bramki 60,0% oraz 75,0%.
Czystych kont RB Lipsk ma 3, a PSV — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają RB Lipsk i PSV?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu RB Lipsk ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a PSV 0,4. RB Lipsk oddaje przeciętnie 14,0 strzału w meczu, z czego 4,0 celnego, a PSV odpowiednio 10,0 i 2,0.
RB Lipsk marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,4. PSV strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak RB Lipsk wypada u siebie, a PSV na wyjeździe?
Ten mecz RB Lipsk rozgrywa u siebie, a PSV na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie RB Lipsk ma za sobą 3 mecze, ze średnią 4,67 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe PSV ma 4 mecze, ze średnią 3,25 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach RB Lipsk wynosi średnio 4,67, a w wyjazdowych spotkaniach PSV — 4,75. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy RB Lipsk i PSV?
Najpewniej RB Lipsk wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Maarten Vandevoordt, a w polu Ridle Baku, Willi Orbán, Castello Lukeba, David Raum, Ezechiel Banzuzi, Neil El Aynaoui, Andrija Maksimovic, Christopher Nkunku, Antonio Nusa, Romulo.
Najpewniej PSV wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Matej Kovar, a w polu Sergino Dest, Ryan Flamingo, Armando Obispo, Filip Kostić, Guus Til, Kodai Sano, Esmir Bajraktarevic, Ivan Perisić, Sven Mijnans, Ruben van Bommel.
Mecz poprowadzi Nick Walsh. Trenerem zespołu RB Lipsk jest Martin Demichelis, a zespołu PSV Peter Bosz. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 83,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,25 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz RB Lipsk – PSV: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz RB Lipsk – PSV?
Mecz RB Lipsk – PSV rozpoczyna się o godzinie 21:00, 13 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości RB Lipsk i PSV są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak RB Lipsk czy PSV z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem RB Lipsk – PSV.
Jeśli mecz RB Lipsk – PSV jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu RB Lipsk – PSV?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań RB Lipsk i PSV, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o RB Lipsk i PSV. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu RB Lipsk i PSV podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 13 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu RB Lipsk albo PSV znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.