Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05?
Superbet wycenia wygraną zespołu FC Schalke 04 na 2,90, remis na 3,50, a zwycięstwo zespołu 1. FSV Mainz 05 na 2,27. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 32% szans gospodarzom, 27% na remis i 41% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1FC Schalke 04 | 2,90 | 3,05 |
| Xremis | 3,50 | 3,60 |
| 21. FSV Mainz 05 | 2,27 | 2,30 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,53 | 1,52 |
| nie | 2,47 | 2,47 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,61 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,30 | 2,27 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,53, co odpowiada około 62% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,61, czyli mniej więcej 59%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 40,0% i 60,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 60,0% i 80,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 12 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. 1. FSV Mainz 05 zbiera średnio 1,4 punktu na mecz, a FC Schalke 04 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma 1. FSV Mainz 05 — 2,6 gola na mecz wobec 0,8 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje FC Schalke 04 — 1,2 bramki na mecz, podczas gdy 1. FSV Mainz 05 traci średnio 2,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu FC Schalke 04 oraz 80,0% u zespołu 1. FSV Mainz 05, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają FC Schalke 04 i 1. FSV Mainz 05 w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla FC Schalke 04 oraz 1. FSV Mainz 05. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | FC Schalke 04 | 1. FSV Mainz 05 |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 1-2-2 | 2-1-2 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 1,4 |
| Bramki strzelone | 4 | 13 |
| Bramki stracone | 6 | 10 |
| Średnio strzela | 0,8 | 2,6 |
| Średnio traci | 1,2 | 2,0 |
| Gole/mecz | 2,0 | 4,6 |
| BTTS | 40,0% | 60,0% |
| Over 1,5 | 60,0% | 80,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 80,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 80,0% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 3 | 1 |
| Forma | PRWRP | RWPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu FC Schalke 04 w tym sezonie to 1-2-2, a zespołu 1. FSV Mainz 05 — 2-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. FC Schalke 04 nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. 1. FSV Mainz 05 nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRWRP oraz RWPWP.
Ostatnie spotkania, jakie FC Schalke 04 i 1. FSV Mainz 05 rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
FC Schalke 04 — ostatnie mecze
1. FSV Mainz 05 — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05?
Od 2004 roku te drużyny spotkały się 34 razy. Zespół FC Schalke 04 wygrał 19 meczów, zespół 1. FSV Mainz 05 wygrał 8 meczów, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 05.05.2023, zakończyło się wynikiem 2:3 (Mainz 05 – Schalke).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 10 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach FC Schalke 04 pada średnio 2,0 bramki, a w meczach 1. FSV Mainz 05 — 4,6. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 80,0%.
Czystych kont FC Schalke 04 ma 2, a 1. FSV Mainz 05 — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają FC Schalke 04 i 1. FSV Mainz 05?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu FC Schalke 04 ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a 1. FSV Mainz 05 2,4. FC Schalke 04 oddaje przeciętnie 10,4 strzału w meczu, z czego 3,6 celnego, a 1. FSV Mainz 05 odpowiednio 19,2 i 6,0.
FC Schalke 04 marnuje część sytuacji: zdobywa 0,8 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,2. 1. FSV Mainz 05 strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,6 gola na mecz przy xG 2,4. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak FC Schalke 04 wypada u siebie, a 1. FSV Mainz 05 na wyjeździe?
Ten mecz FC Schalke 04 rozgrywa u siebie, a 1. FSV Mainz 05 na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie FC Schalke 04 ma za sobą 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe 1. FSV Mainz 05 ma 2 mecze, ze średnią 4,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach FC Schalke 04 wynosi średnio 0,0, a w wyjazdowych spotkaniach 1. FSV Mainz 05 — 6,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy FC Schalke 04 i 1. FSV Mainz 05?
Najpewniej FC Schalke 04 wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Loris Karius, a w polu Hasan Kurucay, Nikola Katić, Maximilian Wober, Adrian Gantenbein, Soufiane El-Faouzi, Satoshi Tanaka, Robin Gosens, Kenan Karaman, Adil Aouchiche, Junior Adamu.
Najpewniej 1. FSV Mainz 05 wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Alexander Schwolow, a w polu Stefan Posch, Fabio Gruber, Kacper Potulski, Anthony Caci, Nadiem Amiri, Kaishu Sano, Eric Martel, Philipp Mwene, Sheraldo Becker, Phillip Tietz.
Mecz poprowadzi Richard Hempel. Trenerem zespołu FC Schalke 04 jest Miron Muslic, a zespołu 1. FSV Mainz 05 Urs Fischer. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,3 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05?
Mecz FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05 rozpoczyna się o godzinie 15:30, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości FC Schalke 04 i 1. FSV Mainz 05 są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak FC Schalke 04 czy 1. FSV Mainz 05 z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05.
Jeśli mecz FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05 jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu FC Schalke 04 – 1. FSV Mainz 05?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań FC Schalke 04 oraz 1. FSV Mainz 05 i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o FC Schalke 04 i 1. FSV Mainz 05. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań FC Schalke 04 i 1. FSV Mainz 05 tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu FC Schalke 04 albo 1. FSV Mainz 05 znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.