FC Schalke 04 0:0 Elversberg
Jak skończył się mecz FC Schalke 04 – Elversberg?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem FC Schalke 04 – Elversberg. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz FC Schalke 04 – Elversberg?
Superbet wycenia wygraną zespołu FC Schalke 04 na 1,90, remis na 3,85, a zwycięstwo zespołu Elversberg na 3,65. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 50% szans gospodarzom, 25% na remis i 26% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1FC Schalke 04 | 1,90 | 1,90 | 1,88 |
| Xremis | 3,85 | 3,75 | 3,95 |
| 2Elversberg | 3,65 | 3,60 | 3,90 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,46 | — | 1,45 |
| nie | 2,67 | — | 2,70 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,48 | — | 1,45 |
| poniżej 2,5 | 2,65 | — | 2,65 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,46, co odpowiada około 65% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,48, czyli mniej więcej 64%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 33,3% i 100,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 66,7% i 100,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 19 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem FC Schalke 04 – Elversberg?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Elversberg zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a FC Schalke 04 1,33 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 3 spotkania, drugi 3 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Elversberg — 2,67 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje FC Schalke 04 — 1,33 bramki na mecz, podczas gdy Elversberg traci średnio 2,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu FC Schalke 04 wobec 100,0% u zespołu Elversberg. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu FC Schalke 04 oraz 100,0% u zespołu Elversberg, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają FC Schalke 04 i Elversberg w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla FC Schalke 04 i Elversberg jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | FC Schalke 04 | Elversberg |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 3 | 3 |
| Bilans W-R-P | 1-1-1 | 2-0-1 |
| Punkty na mecz | 1,33 | 2,0 |
| Bramki strzelone | 3 | 8 |
| Bramki stracone | 4 | 7 |
| Średnio strzela | 1,0 | 2,67 |
| Średnio traci | 1,33 | 2,33 |
| Gole/mecz | 2,33 | 5,0 |
| BTTS | 33,3% | 100,0% |
| Over 1,5 | 66,7% | 100,0% |
| Over 2,5 | 66,7% | 100,0% |
| Over 3,5 | 33,3% | 66,7% |
| Czyste konta | 1 | 0 |
| Mecze bez gola | 2 | 0 |
| Forma | PRW | WWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu FC Schalke 04 w tym sezonie to 1-1-1, a zespołu Elversberg — 2-0-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. FC Schalke 04 nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Elversberg nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRW oraz WWP.
Ostatnie spotkania, jakie FC Schalke 04 i Elversberg rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
FC Schalke 04 — ostatnie mecze
Elversberg — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze FC Schalke 04 z Elversberg?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 6 razy. Zespół FC Schalke 04 wygrał 3 mecze, zespół Elversberg wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 12.04.2026, zakończyło się wynikiem 1:2 (Elversberg – Schalke).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach FC Schalke 04 pada średnio 2,33 bramki, a w meczach Elversberg — 5,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 66,7%.
Czystych kont FC Schalke 04 ma 1, a Elversberg — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają FC Schalke 04 i Elversberg?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu FC Schalke 04 ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Elversberg 1,5. FC Schalke 04 oddaje przeciętnie 11,3 strzału w meczu, z czego 5,3 celnego, a Elversberg odpowiednio 10,0 i 5,7.
FC Schalke 04 marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Elversberg strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,7 gola na mecz przy xG 1,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak FC Schalke 04 wypada u siebie, a Elversberg na wyjeździe?
Ten mecz FC Schalke 04 rozgrywa u siebie, a Elversberg na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie FC Schalke 04 ma za sobą 1 mecz, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Elversberg ma 1 mecz, ze średnią 4,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach FC Schalke 04 wynosi średnio 0,0, a w wyjazdowych spotkaniach Elversberg — 7,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 83,3%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,67 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz FC Schalke 04 – Elversberg: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz FC Schalke 04 – Elversberg?
Mecz FC Schalke 04 – Elversberg rozpoczyna się o godzinie 17:30, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości FC Schalke 04 i Elversberg są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak FC Schalke 04 czy Elversberg z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu FC Schalke 04 – Elversberg.
Jeśli mecz FC Schalke 04 – Elversberg jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu FC Schalke 04 – Elversberg?
Podstawą są surowe wyniki spotkań FC Schalke 04 i Elversberg z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz FC Schalke 04 – Elversberg, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla FC Schalke 04 i Elversberg podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu FC Schalke 04 albo Elversberg znajdziesz już zaktualizowane wartości.