Serie A • 10 października 2026

Inter – Parma
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Inter  3:0  Parma

Jak skończył się mecz Inter – Parma?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a padło w nim 3 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Inter – Parma — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  10 października 2026  •  18:00
InterWWWWR
VS
ParmaPPRPW
Stadion: Stadio Giuseppe Meazza  ·  Sędzia: Kevin Bonacina
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 10 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i STS i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
4,6gole na mecz2,2
3,0średnio strzela0,8
1,6średnio traci1,4
80,0%BTTS60,0%
80,0%over 2,540,0%
2,6punkty na mecz0,8

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Inter – Parma. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Inter – Parma?

Kursy Superbetu na ten mecz to 1,13 za wygraną zespołu Inter, 8,40 za remis i 16,00 za zwycięstwo zespołu Parma. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 83% szans dla gospodarzy, 11% na remis i 6% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.

ZakładSTSLV BET
1Inter1,131,161,13
Xremis8,408,109,50
2Parma16,0016,0018,00
Obie drużyny strzelą
tak2,20—2,20
nie1,67—1,65
Liczba goli
powyżej 2,51,35—1,38
poniżej 2,53,15—3,10
Kursy z 10.10, godz. 06:35 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
83%Inter
11%remis
6%Parma

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,20, co odpowiada około 43% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,35, czyli mniej więcej 70%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 80,0% i 60,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 80,0% i 40,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 27 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Inter – Parma?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Inter zbiera średnio 2,6 punktu na mecz, a Parma 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Inter — 3,0 gola na mecz wobec 0,8 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Parma — 1,4 bramki na mecz, podczas gdy Inter traci średnio 1,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 80,0% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Inter oraz 40,0% u zespołu Parma, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Inter i Parma w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Inter oraz Parma. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikInterParma
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze55
Bilans W-R-P4-1-01-1-3
Punkty na mecz2,60,8
Bramki strzelone154
Bramki stracone87
Średnio strzela3,00,8
Średnio traci1,61,4
Gole/mecz4,62,2
BTTS80,0%60,0%
Over 1,580,0%80,0%
Over 2,580,0%40,0%
Over 3,580,0%0,0%
Czyste konta10
Mecze bez gola02
FormaWWWWRPPRPW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Inter w tym sezonie to 4-1-0, a zespołu Parma — 1-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Inter nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Parma nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWWR oraz PPRPW.

Ostatnie spotkania, jakie Inter i Parma rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Inter — ostatnie mecze

22.08 Monza 4:1 W
30.08 Cagliari 1:0 W
05.09 Napoli 3:2 W
14.09 Udinese 5:3 W
19.09 AS Roma 2:2 R

Parma — ostatnie mecze

22.08 Cagliari 0:1 P
29.08 Juventus 0:2 P
06.09 Monza 1:1 R
14.09 Como 1:2 P
20.09 Genoa 2:1 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Inter – Parma?

Od 1993 roku te drużyny spotkały się 56 razy. Zespół Inter wygrał 26 meczów, zespół Parma wygrał 15 meczów, a liczba remisów to 15. Ostatnie spotkanie, rozegrane 03.05.2026, zakończyło się wynikiem 2:0 (Inter Mediolan – Parma).

26Inter
15remisy
15Parma

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 15 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

03.05.2026 Inter Mediolan – Parma 2:0 W
07.01.2026 Parma – Inter Mediolan 0:2 W
05.04.2025 Parma – Inter Mediolan 2:2 R
06.12.2024 Inter Mediolan – Parma 3:1 W
10.01.2023 Inter Mediolan – Parma 2:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Inter pada średnio 4,6 bramki, a w meczach Parma — 2,2. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 80,0% oraz 0,0%.

Czystych kont Inter ma 1, a Parma — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Inter i Parma?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Inter ma średnio 2,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Parma 0,7. Inter oddaje przeciętnie 23,2 strzału w meczu, z czego 7,4 celnego, a Parma odpowiednio 8,2 i 2,8.

Interśrednio na meczParma
2,9xG0,7
5,6stworzone okazje1,2
23,2strzały8,2
7,4celne strzały2,8
63,0%posiadanie piłki42,8%
6,2rzuty rożne3,4
1,6żółte kartki1,6
6,6faule11,0

Inter strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 2,9. Parma strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,8 gola na mecz przy xG 0,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Inter wypada u siebie, a Parma na wyjeździe?

Ten mecz Inter rozgrywa u siebie, a Parma na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Inter ma za sobą 3 mecze, ze średnią 4,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Parma ma 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Inter wynosi średnio 6,0, a w wyjazdowych spotkaniach Parma — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Inter i Parma?

Najpewniej Inter wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Josep Martínez, a w polu Yann Bisseck, Manuel Akanji, Alessandro Bastoni, Andy Diouf, Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Piotr Zieliński, Federico Dimarco, Marcus Thuram, Lautaro Martinez.

Najpewniej Parma wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Edoardo Corvi, a w polu Enrico Del Prato, Troilo, Diego Carlos, Sascha Britschgi, Adrian Bernabe Garcia, Mandela Keita, Emanuele Valeri, El Bilal Toure, Simone Lontani, Jose David Romero.

Inter 3-5-2Parma 3-4-2-1

Mecz poprowadzi Kevin Bonacina. Trenerem zespołu Inter jest Cristian Chivu, a zespołu Parma Alberto Gilardino. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 60,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,4 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Inter – Parma: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Inter – Parma?

Mecz Inter – Parma rozpoczyna się o godzinie 18:00, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Inter i Parma są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Inter czy Parma z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Inter – Parma.

Jeśli mecz Inter – Parma jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Inter – Parma?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Inter i Parma w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Inter – Parma. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Inter i Parma tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Inter albo Parma znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu, STS i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP