Lens 2:1 Lyon
Jak skończył się mecz Lens – Lyon?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lens – Lyon. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Lens – Lyon?
Na zwycięstwo zespołu Lens Superbet daje kurs 2,35, na remis 3,60, a na wygraną zespołu Lyon 2,80. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 40% dla gospodarzy, 26% na remis i 34% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Lens | 2,35 | 2,45 |
| Xremis | 3,60 | 3,90 |
| 2Lyon | 2,80 | 3,00 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,47 | 1,45 |
| nie | 2,67 | 2,70 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,53 | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,47 | 2,55 |
Kurs Superbetu 1,47 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 64% szans. W meczach zespołu Lens obie strony trafiały w 80,0% spotkań, a w meczach zespołu Lyon w 40,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,53, czyli około 62%, przy 80,0% i 40,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Lens – Lyon?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lyon zbiera średnio 2,2 punktu na mecz, a Lens 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Lyon — 2,0 gola na mecz wobec 1,8 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Lyon — 0,4 bramki na mecz, podczas gdy Lens traci średnio 1,8. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 80,0% u zespołu Lens wobec 40,0% u zespołu Lyon. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Lens oraz 40,0% u zespołu Lyon, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Lens i Lyon w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Lens i Lyon w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Lens | Lyon |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ligue 1 | Ligue 1 |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 1-1-3 | 3-2-0 |
| Punkty na mecz | 0,8 | 2,2 |
| Bramki strzelone | 9 | 10 |
| Bramki stracone | 9 | 2 |
| Średnio strzela | 1,8 | 2,0 |
| Średnio traci | 1,8 | 0,4 |
| Gole/mecz | 3,6 | 2,4 |
| BTTS | 80,0% | 40,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 80,0% |
| Over 2,5 | 80,0% | 40,0% |
| Over 3,5 | 40,0% | 40,0% |
| Czyste konta | 0 | 3 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | WPPRP | WRWRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Lens w tym sezonie to 1-1-3, a zespołu Lyon — 3-2-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lens nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Lyon nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPRP oraz WRWRW.
Ostatnie spotkania, jakie Lens i Lyon rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Lens — ostatnie mecze
Lyon — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Lens – Lyon?
Od 1993 roku te drużyny spotkały się 53 razy. Zespół Lens wygrał 17 meczów, zespół Lyon wygrał 23 mecze, a liczba remisów to 13. Ostatnie spotkanie, rozegrane 17.05.2026, zakończyło się wynikiem 0:4 (Lyon – Lens).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 21 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Lens pada średnio 3,6 bramki, a w meczach Lyon — 2,4. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 40,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 40,0%.
Czystych kont Lens ma 0, a Lyon — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Lens i Lyon?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lens ma średnio 2,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Lyon 1,8. Lens oddaje przeciętnie 14,8 strzału w meczu, z czego 6,4 celnego, a Lyon odpowiednio 13,4 i 5,0.
Lens marnuje część sytuacji: zdobywa 1,8 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,3. Lyon strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,8. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Lens wypada u siebie, a Lyon na wyjeździe?
Ten mecz Lens rozgrywa u siebie, a Lyon na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lens ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Lyon ma 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Lens wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Lyon — 1,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Lens i Lyon?
Najpewniej Lens wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Robin Risser, a w polu Kyllian Antonio, Jean-Clair Todibo, Ismaelo Ganiou, Ruben Aguilar, Mickael Cuisance, Amadou Haidara, Matthieu Udol, Florian Thauvin, Franjo Ivanovic, Odsonne Edouard.
Najpewniej Lyon wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Dominik Greif, a w polu Zachary Athekame, Felix Bacher, Ruben Kluivert, Abner Vinicius Da Silva Santos, Mads Bidstrup, Tyler Morton, Ernest Nuamah, Corentin Tolisso, Pavel Sulc, Lois Openda.
Mecz poprowadzi Jeremy Stinat. Trenerem zespołu Lens jest Yannick Cahuzac, a zespołu Lyon Paulo Fonseca. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 60,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lens – Lyon: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Lens – Lyon?
Mecz Lens – Lyon rozpoczyna się o godzinie 20:45, 9 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lens i Lyon są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Lens czy Lyon z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lens – Lyon.
Jeśli mecz Lens – Lyon jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Lens – Lyon?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Lens i Lyon, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Lens – Lyon. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Lens i Lyon tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lens albo Lyon znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.