Raków Częstochowa 2:1 Motor Lublin
Jak skończył się mecz Raków Częstochowa – Motor Lublin?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Raków Częstochowa – Motor Lublin. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Raków Częstochowa – Motor Lublin?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Motor Lublin zbiera średnio 0,71 punktu na mecz, a Raków Częstochowa 0,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Motor Lublin — 1,14 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Motor Lublin — 1,86 bramki na mecz, podczas gdy Raków Częstochowa traci średnio 2,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 14 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 83,3% i 71,4% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Raków Częstochowa oraz 57,1% u zespołu Motor Lublin, czyli 26,2 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Raków Częstochowa i Motor Lublin w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Raków Częstochowa i Motor Lublin jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Raków Częstochowa | Motor Lublin |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Ekstraklasa |
| Rozegrane mecze | 6 | 7 |
| Bilans W-R-P | 0-0-6 | 1-2-4 |
| Punkty na mecz | 0,0 | 0,71 |
| Bramki strzelone | 6 | 8 |
| Bramki stracone | 14 | 13 |
| Średnio strzela | 1,0 | 1,14 |
| Średnio traci | 2,33 | 1,86 |
| Gole/mecz | 3,33 | 3,0 |
| BTTS | 83,3% | 71,4% |
| Over 1,5 | 83,3% | 85,7% |
| Over 2,5 | 83,3% | 57,1% |
| Over 3,5 | 16,7% | 42,9% |
| Czyste konta | 0 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | PPPPP | PWRPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Raków Częstochowa w tym sezonie to 0-0-6, a zespołu Motor Lublin — 1-2-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Raków Częstochowa ma serię 6 porażek z rzędu. Motor Lublin ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPPP oraz PWRPP.
Ostatnie spotkania, jakie Raków Częstochowa i Motor Lublin rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Raków Częstochowa — ostatnie mecze
Motor Lublin — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Raków Częstochowa pada średnio 3,33 bramki, a w meczach Motor Lublin — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 85,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 83,3% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 42,9%.
Czystych kont Raków Częstochowa ma 0, a Motor Lublin — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Raków Częstochowa wypada u siebie, a Motor Lublin na wyjeździe?
Ten mecz Raków Częstochowa rozgrywa u siebie, a Motor Lublin na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Raków Częstochowa ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Motor Lublin ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Raków Częstochowa wynosi średnio 4,33, a w wyjazdowych spotkaniach Motor Lublin — 3,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,2%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,17 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Raków Częstochowa – Motor Lublin: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa – Motor Lublin?
Mecz Raków Częstochowa – Motor Lublin rozpoczyna się o godzinie 18:00, 11 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Raków Częstochowa i Motor Lublin są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Raków Częstochowa czy Motor Lublin z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Raków Częstochowa – Motor Lublin.
Jeśli mecz Raków Częstochowa – Motor Lublin jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Raków Częstochowa – Motor Lublin?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Raków Częstochowa i Motor Lublin w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Raków Częstochowa – Motor Lublin. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Raków Częstochowa i Motor Lublin tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Raków Częstochowa albo Motor Lublin znajdziesz już zaktualizowane wartości.