Sevilla 1:0 Valencia
Jak skończył się mecz Sevilla – Valencia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Sevilla – Valencia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Sevilla – Valencia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sevilla zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Valencia 0,25 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Sevilla — 1,75 gola na mecz wobec 0,25 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sevilla — 1,5 bramki na mecz, podczas gdy Valencia traci średnio 2,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 8 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Sevilla wobec 25,0% u zespołu Valencia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Sevilla oraz 50,0% u zespołu Valencia, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Sevilla i Valencia w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Sevilla oraz Valencia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Sevilla | Valencia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bilans W-R-P | 2-1-1 | 0-1-3 |
| Punkty na mecz | 1,75 | 0,25 |
| Bramki strzelone | 7 | 1 |
| Bramki stracone | 6 | 9 |
| Średnio strzela | 1,75 | 0,25 |
| Średnio traci | 1,5 | 2,25 |
| Gole/mecz | 3,25 | 2,5 |
| BTTS | 100,0% | 25,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 50,0% |
| Over 2,5 | 75,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 50,0% | 50,0% |
| Czyste konta | 0 | 1 |
| Mecze bez gola | 0 | 3 |
| Forma | WWPR | RPPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Sevilla w tym sezonie to 2-1-1, a zespołu Valencia — 0-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Sevilla nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Valencia ma serię 3 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPR oraz RPPP.
Ostatnie spotkania, jakie Sevilla i Valencia rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Sevilla — ostatnie mecze
Valencia — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Sevilla pada średnio 3,25 bramki, a w meczach Valencia — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 50,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 50,0%.
Czystych kont Sevilla ma 0, a Valencia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Sevilla wypada u siebie, a Valencia na wyjeździe?
Ten mecz Sevilla rozgrywa u siebie, a Valencia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Sevilla ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Valencia ma 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 3,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Sevilla wynosi średnio 3,5, a w wyjazdowych spotkaniach Valencia — 4,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Sevilla zbiera średnio 1,75 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,5 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Sevilla – Valencia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Sevilla – Valencia?
Mecz Sevilla – Valencia rozpoczyna się o godzinie 21:00, 11 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Sevilla i Valencia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Sevilla czy Valencia z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Sevilla – Valencia.
Jeśli mecz Sevilla – Valencia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Sevilla – Valencia?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Sevilla i Valencia z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Sevilla – Valencia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Sevilla i Valencia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Sevilla albo Valencia znajdziesz już zaktualizowane wartości.