Serie A • 18 października 2026

Udinese – Lecce
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Udinese – Lecce — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  18 października 2026  •  12:30
UdineseWPPPP
VS
LeccePPWPP
Stadion: Bluenergy Stadium  ·  Sędzia: Marco Guida
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 18 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,67gole na mecz3,0
1,5średnio strzela1,0
2,17średnio traci2,0
83,3%BTTS33,3%
66,7%over 2,566,7%
0,67punkty na mecz1,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Udinese – Lecce. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Udinese – Lecce?

Kursy Superbetu na ten mecz to 1,88 za wygraną zespołu Udinese, 3,40 za remis i 4,10 za zwycięstwo zespołu Lecce. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 50% szans dla gospodarzy, 27% na remis i 23% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Udinese1,881,88
Xremis3,403,60
2Lecce4,104,30
Obie drużyny strzelą
tak1,871,88
nie1,901,88
Liczba goli
powyżej 2,52,002,02
poniżej 2,51,801,80
Kursy z 16.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
50%Udinese
27%remis
23%Lecce

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,87, co odpowiada około 50% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,00, czyli mniej więcej 47%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 83,3% i 33,3% spotkań z golami po obu stronach oraz 66,7% i 66,7% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 20 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Udinese – Lecce?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lecce zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Udinese 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Udinese — 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Lecce — 2,0 bramki na mecz, podczas gdy Udinese traci średnio 2,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 15 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 83,3% u zespołu Udinese wobec 33,3% u zespołu Lecce. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Udinese oraz 66,7% u zespołu Lecce, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Udinese i Lecce w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Udinese i Lecce opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikUdineseLecce
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P1-1-42-0-4
Punkty na mecz0,671,0
Bramki strzelone96
Bramki stracone1312
Średnio strzela1,51,0
Średnio traci2,172,0
Gole/mecz3,673,0
BTTS83,3%33,3%
Over 1,583,3%83,3%
Over 2,566,7%66,7%
Over 3,533,3%33,3%
Czyste konta01
Mecze bez gola13
FormaWPPPPPPWPP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Udinese w tym sezonie to 1-1-4, a zespołu Lecce — 2-0-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Udinese ma serię 4 porażek z rzędu. Lecce ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPPP oraz PPWPP.

Ostatnie spotkania, jakie Udinese i Lecce rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Udinese — ostatnie mecze

29.08 Monza 3:2 W
07.09 Lazio 1:2 P
14.09 Inter 3:5 P
19.09 Cagliari 0:1 P
12.10 Torino 1:2 P

Lecce — ostatnie mecze

31.08 AS Roma 0:4 P
07.09 Cagliari 0:1 P
13.09 Monza 3:2 W
20.09 AC Milan 0:3 P
11.10 Bologna 1:2 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Udinese – Lecce?

Od 1993 roku te drużyny spotkały się 36 razy. Zespół Udinese wygrał 22 mecze, zespół Lecce wygrał 11 meczów, a liczba remisów to 3. Ostatnie spotkanie, rozegrane 08.02.2026, zakończyło się wynikiem 2:1 (Lecce – Udinese).

22Udinese
3remisy
11Lecce

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

08.02.2026 Lecce – Udinese 2:1 P
25.10.2025 Udinese – Lecce 3:2 W
21.02.2025 Lecce – Udinese 0:1 W
05.10.2024 Udinese – Lecce 1:0 W
13.05.2024 Lecce – Udinese 0:2 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Udinese pada średnio 3,67 bramki, a w meczach Lecce — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 33,3%.

Czystych kont Udinese ma 0, a Lecce — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Udinese i Lecce?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Udinese ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Lecce 1,1. Udinese oddaje przeciętnie 14,3 strzału w meczu, z czego 4,2 celnego, a Lecce odpowiednio 10,2 i 3,7.

Udineseśrednio na meczLecce
1,3xG1,1
1,7stworzone okazje2,0
14,3strzały10,2
4,2celne strzały3,7
48,5%posiadanie piłki41,7%
4,3rzuty rożne4,5
2,0żółte kartki2,2
11,2faule13,3

Udinese strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,3. Lecce strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Udinese wypada u siebie, a Lecce na wyjeździe?

Ten mecz Udinese rozgrywa u siebie, a Lecce na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Udinese ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Lecce ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Udinese wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Lecce — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 66,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,33 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Udinese – Lecce: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Udinese – Lecce?

Mecz Udinese – Lecce rozpoczyna się o godzinie 12:30, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Udinese i Lecce są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Udinese czy Lecce z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Udinese – Lecce.

Jeśli mecz Udinese – Lecce jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Udinese – Lecce?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Udinese i Lecce w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Udinese – Lecce. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Udinese i Lecce tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Udinese albo Lecce znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP