Viking 3:3 Bayern Monachium
Jak skończył się mecz Viking – Bayern Monachium?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a padło w nim 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Viking – Bayern Monachium. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Viking – Bayern Monachium?
Na zwycięstwo zespołu Viking Superbet daje kurs 15,00, na remis 11,00, a na wygraną zespołu Bayern Monachium 1,09. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 6% dla gospodarzy, 8% na remis i 85% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Viking | 15,00 | 19,50 |
| Xremis | 11,00 | 13,50 |
| 2Bayern Monachium | 1,09 | 1,09 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,69 | 1,75 |
| nie | 2,15 | 2,02 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,15 | 1,16 |
| poniżej 2,5 | 5,40 | 5,30 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,69, co odpowiada około 56% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,15, czyli mniej więcej 82%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 69,2% i 60,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 69,2% i 80,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Viking – Bayern Monachium?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Viking zbiera średnio 2,23 punktu na mecz, a Bayern Monachium 2,2 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 13 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Bayern Monachium — 3,2 gola na mecz wobec 2,23 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Bayern Monachium — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Viking traci średnio 0,85. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 45 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 69,2% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 69,2% u zespołu Viking oraz 80,0% u zespołu Bayern Monachium, czyli 10,8 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Viking i Bayern Monachium w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Viking oraz Bayern Monachium. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Viking | Bayern Monachium |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Eliteserien | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 13 | 5 |
| Bilans W-R-P | 9-2-2 | 3-2-0 |
| Punkty na mecz | 2,23 | 2,2 |
| Bramki strzelone | 29 | 16 |
| Bramki stracone | 11 | 4 |
| Średnio strzela | 2,23 | 3,2 |
| Średnio traci | 0,85 | 0,8 |
| Gole/mecz | 3,08 | 4,0 |
| BTTS | 69,2% | 60,0% |
| Over 1,5 | 92,3% | 80,0% |
| Over 2,5 | 69,2% | 80,0% |
| Over 3,5 | 7,7% | 60,0% |
| Czyste konta | 3 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | WRWWW | WRWWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Viking w tym sezonie to 9-2-2, a zespołu Bayern Monachium — 3-2-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Viking ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Bayern Monachium nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWWW oraz WRWWR.
Ostatnie spotkania, jakie Viking i Bayern Monachium rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Viking — ostatnie mecze
Bayern Monachium — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Viking pada średnio 3,08 bramki, a w meczach Bayern Monachium — 4,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 92,3% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 69,2% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 7,7% oraz 60,0%.
Czystych kont Viking ma 3, a Bayern Monachium — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Viking i Bayern Monachium?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Viking ma średnio 1,1 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Bayern Monachium 2,6. Viking oddaje przeciętnie 9,3 strzału w meczu, z czego 4,7 celnego, a Bayern Monachium odpowiednio 25,0 i 12,0.
Viking strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,1. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Bayern Monachium strzela więcej, niż wynika z okazji: 5,0 gola na mecz przy xG 2,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Viking wypada u siebie, a Bayern Monachium na wyjeździe?
Ten mecz Viking rozgrywa u siebie, a Bayern Monachium na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Viking ma za sobą 5 meczów, ze średnią 3,4 gola strzelonego i 0,8 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Bayern Monachium ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Viking wynosi średnio 4,2, a w wyjazdowych spotkaniach Bayern Monachium — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 80,0% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Viking i Bayern Monachium?
Najpewniej Viking wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Arild Ostbo, a w polu Henrik Heggheim, Gianni Stensness, Henrik Falchener, Kristoffer Haugen, Henrik Bjordal, Joe Bell, Kristoffer Askildsen, Zlatko Tripic, Peter Christiansen, Erik Botheim.
Najpewniej Bayern Monachium wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Manuel Neuer, a w polu Konrad Laimer, Dayot Upamecano, Jonathan Tah, Alphonso Davies, Joshua Kimmich, Aleksandar Pavlovic, Michael Olise, Ismael Saibari, Luis Diaz, Harry Kane.
Mecz poprowadzi Georgi Nikolov Kabakov. Trenerem zespołu Viking jest Morten Jensen, a zespołu Bayern Monachium Vincent Kompany. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 74,6%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,54 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Viking – Bayern Monachium: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Viking – Bayern Monachium?
Mecz Viking – Bayern Monachium rozpoczyna się o godzinie 21:00, 13 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Viking i Bayern Monachium są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Viking czy Bayern Monachium z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Viking – Bayern Monachium.
Jeśli mecz Viking – Bayern Monachium jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Viking – Bayern Monachium?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Viking i Bayern Monachium, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Viking i Bayern Monachium. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Viking i Bayern Monachium podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 13 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Viking albo Bayern Monachium znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.