Walia 2:1 Norwegia
Jak skończył się mecz Walia – Norwegia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Walia – Norwegia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Walia – Norwegia?
Na zwycięstwo zespołu Walia Superbet daje kurs 6,30, na remis 4,90, a na wygraną zespołu Norwegia 1,45. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 15% dla gospodarzy, 19% na remis i 66% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Walia | 6,30 | 7,00 |
| Xremis | 4,90 | 5,00 |
| 2Norwegia | 1,45 | 1,42 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,74 | 1,72 |
| nie | 2,07 | 2,07 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,55 | 1,55 |
| poniżej 2,5 | 2,47 | 2,50 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,74, co odpowiada około 54% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,55, czyli mniej więcej 61%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 20,0% i 90,9% spotkań z golami po obu stronach oraz 20,0% i 100,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Walia – Norwegia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Norwegia zbiera średnio 1,91 punktu na mecz, a Walia 1,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 11 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Norwegia — 2,45 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Walia — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Norwegia traci średnio 1,91. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 32 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 20,0% u zespołu Walia wobec 90,9% u zespołu Norwegia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 20,0% u zespołu Walia oraz 100,0% u zespołu Norwegia, czyli 80,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Walia i Norwegia w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Walia i Norwegia opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Walia | Norwegia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 11 |
| Bilans W-R-P | 2-1-2 | 7-0-4 |
| Punkty na mecz | 1,4 | 1,91 |
| Bramki strzelone | 5 | 27 |
| Bramki stracone | 4 | 21 |
| Średnio strzela | 1,0 | 2,45 |
| Średnio traci | 0,8 | 1,91 |
| Gole/mecz | 1,8 | 4,36 |
| BTTS | 20,0% | 90,9% |
| Over 1,5 | 40,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 20,0% | 100,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 63,6% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 3 | 0 |
| Forma | WRWPP | WWPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Walia w tym sezonie to 2-1-2, a zespołu Norwegia — 7-0-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Walia ma serię 2 porażek z rzędu. Norwegia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWPP oraz WWPWP.
Ostatnie spotkania, jakie Walia i Norwegia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Walia — ostatnie mecze
Norwegia — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Walia pada średnio 1,8 bramki, a w meczach Norwegia — 4,36. Granicę 1,5 gola przekroczyło 40,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 20,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 63,6%.
Czystych kont Walia ma 2, a Norwegia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Walia i Norwegia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Walia ma średnio 0,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Norwegia 2,0. Walia oddaje przeciętnie 7,5 strzału w meczu, z czego 2,0 celnego, a Norwegia odpowiednio 17,5 i 6,5.
Walia marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,7. Norwegia strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 2,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Walia wypada u siebie, a Norwegia na wyjeździe?
Ten mecz Walia rozgrywa u siebie, a Norwegia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Walia ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,5 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Norwegia ma 5 meczów, ze średnią 2,6 gola strzelonego i 1,8 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Walia wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Norwegia — 4,4. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Walia i Norwegia?
Najpewniej Walia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Danny Ward, a w polu Connor Roberts, Chris Mepham, Ben Davies, Neco Williams, Ethan Ampadu, Charlie Savage, Daniel James, Brennan Johnson, Sorba Thomas, Kieffer Moore.
Najpewniej Norwegia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Orjan Nyland, a w polu Fredrik Aursnes, Kristoffer Ajer, Torbjorn Heggem, Julian Ryerson, Martin Odegaard, Sander Berge, Patrick Berg, Andreas Schjelderup, Erling Haaland, Antonio Nusa.
Mecz poprowadzi Alejandro Hernandez. Trenerem zespołu Walia jest Craig Bellamy, a zespołu Norwegia Staale Solbakken. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 60,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,08 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Walia – Norwegia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
za wygraną Norwegii w meczu z Walią + 100 PLN za gola Haalanda
Oferta dla nowych graczy, którzy zakładają konto w czasie trwania promocji. Warunki ustala bukmacher — my ich nie zmieniamy i nie przyjmujemy zakładów. Treści 18+.
Gdzie oglądać mecz Walia – Norwegia?
Mecz Walia – Norwegia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 1 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Walia i Norwegia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Walia czy Norwegia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Walia – Norwegia.
Jeśli mecz Walia – Norwegia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Walia – Norwegia?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Walia i Norwegia, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Walia – Norwegia. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Walia i Norwegia podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 1 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Walia albo Norwegia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.