Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Angers – Marsylia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Angers – Marsylia?
Kursy Superbetu na ten mecz to 3,40 za wygraną zespołu Angers, 3,70 za remis i 1,97 za zwycięstwo zespołu Marsylia. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 27% szans dla gospodarzy, 25% na remis i 47% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Angers | 3,40 | 3,55 |
| Xremis | 3,70 | 3,80 |
| 2Marsylia | 1,97 | 2,02 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,55 | 1,55 |
| nie | 2,42 | 2,40 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,61 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,30 | 2,27 |
Kurs Superbetu 1,55 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 61% szans. W meczach zespołu Angers obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Marsylia w 33,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,61, czyli około 59%, przy 50,0% i 50,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 19 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Angers – Marsylia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Angers zbiera średnio 1,17 punktu na mecz, a Marsylia 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Marsylia — 1,5 gola na mecz wobec 1,17 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Marsylia — 1,33 bramki na mecz, podczas gdy Angers traci średnio 1,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 33,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Angers oraz 50,0% u zespołu Marsylia, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Angers i Marsylia w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Angers i Marsylia w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Angers | Marsylia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ligue 1 | Ligue 1 |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-1-3 | 2-0-4 |
| Punkty na mecz | 1,17 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 7 | 9 |
| Bramki stracone | 10 | 8 |
| Średnio strzela | 1,17 | 1,5 |
| Średnio traci | 1,67 | 1,33 |
| Gole/mecz | 2,83 | 2,83 |
| BTTS | 50,0% | 33,3% |
| Over 1,5 | 83,3% | 83,3% |
| Over 2,5 | 50,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 33,3% | 33,3% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 2 | 2 |
| Forma | WPRWP | PPPPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Angers w tym sezonie to 2-1-3, a zespołu Marsylia — 2-0-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Angers nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Marsylia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPRWP oraz PPPPW.
Ostatnie spotkania, jakie Angers i Marsylia rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Angers — ostatnie mecze
Marsylia — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Angers – Marsylia?
Od 1993 roku te drużyny spotkały się 23 razy. Zespół Angers wygrał 3 mecze, zespół Marsylia wygrał 11 meczów, a liczba remisów to 9. Ostatnie spotkanie, rozegrane 17.01.2026, zakończyło się wynikiem 2:5 (Angers – Olympique Marsylia).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 19 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Angers pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Marsylia — 2,83. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 33,3%.
Czystych kont Angers ma 2, a Marsylia — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Angers i Marsylia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Angers ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Marsylia 1,6. Angers oddaje przeciętnie 14,0 strzału w meczu, z czego 3,0 celnego, a Marsylia odpowiednio 11,8 i 4,3.
Angers marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Marsylia strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Angers wypada u siebie, a Marsylia na wyjeździe?
Ten mecz Angers rozgrywa u siebie, a Marsylia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Angers ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Marsylia ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Angers wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Marsylia — 1,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Angers i Marsylia?
Najpewniej Angers wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Anthony Lopes, a w polu Carlens Arcus, Marius Louer, Emmanuel Biumla, Joseph Kalulu, Haris Belkebla, Branco Van den Boomen, Jim Allevinah, Yassin Belkhdim, Amine Sbai, Peter Prosper.
Najpewniej Marsylia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Jeffrey De Lange, a w polu Tim Weah, CJ Egan-Riley, Nayef Aguerd, Emerson, Nouhoum Kamissoko, Himad Abdelli, Amine Harit, Angel Gomes, Igor Paixao, Amine Gouiri.
Mecz poprowadzi Jeremie Pignard. Trenerem zespołu Angers jest Stephane Gilli, a zespołu Marsylia Bruno Genesio. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 41,6%, a różnica w dorobku punktowym to 0,17 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Angers – Marsylia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Angers – Marsylia?
Mecz Angers – Marsylia rozpoczyna się o godzinie 15:00, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,97 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Angers i Marsylia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Angers czy Marsylia z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Angers – Marsylia.
Jeśli mecz Angers – Marsylia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Angers – Marsylia?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Angers i Marsylia w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Angers i Marsylia. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Angers i Marsylia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Angers albo Marsylia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.