Cypr 2:0 Armenia
Jak skończył się mecz Cypr – Armenia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Cypr – Armenia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Cypr – Armenia?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,30 za wygraną zespołu Cypr, 3,30 za remis i 3,10 za zwycięstwo zespołu Armenia. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 41% szans dla gospodarzy, 29% na remis i 30% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Cypr | 2,30 | 2,30 |
| Xremis | 3,30 | 3,30 |
| 2Armenia | 3,10 | 3,20 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,83 | 1,77 |
| nie | 1,92 | 1,98 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,07 | 2,02 |
| poniżej 2,5 | 1,74 | 1,80 |
Kurs Superbetu 1,83 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 51% szans. W meczach zespołu Cypr obie strony trafiały w 60,0% spotkań, a w meczach zespołu Armenia w 42,9%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,07, czyli około 46%, przy 80,0% i 57,1% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 23 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Cypr – Armenia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Armenia zbiera średnio 0,86 punktu na mecz, a Cypr 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Armenia — 1,0 gola na mecz wobec 0,8 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Cypr — 2,0 bramki na mecz, podczas gdy Armenia traci średnio 2,29. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Cypr oraz 57,1% u zespołu Armenia, czyli 22,9 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Cypr i Armenia w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Cypr i Armenia opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Cypr | Armenia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 7 |
| Bilans W-R-P | 1-1-3 | 2-0-5 |
| Punkty na mecz | 0,8 | 0,86 |
| Bramki strzelone | 4 | 7 |
| Bramki stracone | 10 | 16 |
| Średnio strzela | 0,8 | 1,0 |
| Średnio traci | 2,0 | 2,29 |
| Gole/mecz | 2,8 | 3,29 |
| BTTS | 60,0% | 42,9% |
| Over 1,5 | 80,0% | 85,7% |
| Over 2,5 | 80,0% | 57,1% |
| Over 3,5 | 20,0% | 28,6% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 3 |
| Forma | PWPPR | WPPWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Cypr w tym sezonie to 1-1-3, a zespołu Armenia — 2-0-5, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Cypr nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Armenia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWPPR oraz WPPWP.
Ostatnie spotkania, jakie Cypr i Armenia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Cypr — ostatnie mecze
Armenia — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Cypr – Armenia?
Od 2017 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół Cypr nie wygrał żadnego, zespół Armenia wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 28.03.2023, zakończyło się wynikiem 2:2 (Armenia – Cypr).
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Cypr pada średnio 2,8 bramki, a w meczach Armenia — 3,29. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 85,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 28,6%.
Czystych kont Cypr ma 1, a Armenia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Cypr i Armenia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Cypr ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Armenia 0,9. Cypr oddaje przeciętnie 14,5 strzału w meczu, z czego 4,5 celnego, a Armenia odpowiednio 11,5 i 4,0.
Cypr marnuje część sytuacji: zdobywa 0,5 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,2. Armenia strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 0,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Cypr wypada u siebie, a Armenia na wyjeździe?
Ten mecz Cypr rozgrywa u siebie, a Armenia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Cypr ma za sobą 1 mecz, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Armenia ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 3,5 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Cypr wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Armenia — 5,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Cypr i Armenia?
Najpewniej Cypr wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Fabiano, a w polu Nick Tsaroulla, Kostas Pileas, Nikolas Panagiotou, Giorgos Malekkidis, Grigoris Kastanos, Kostakis Artymatas, Marcus Edwards, Ioannis Costi, Loizos Loizou, Ioannis Pittas.
Najpewniej Armenia wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-4-1: w bramce Ognjen Chancharevich, a w polu Artyom Bandikyan, Erik Piloyan, Argishti Petrosyan, Georgii Arutiunian, Nair Tiknizyan, Edgar Sevikyan, Iwu Ugochukwu, Eduard Sperstian, Zhirayr Shaghoyan, Artur Miranjan.
Mecz poprowadzi Mohammad Al-Emara. Trenerem zespołu Cypr jest Apostolos Mantzios, a zespołu Armenia Eghishe Melikyan. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 68,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,04 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Cypr – Armenia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Cypr – Armenia?
Mecz Cypr – Armenia rozpoczyna się o godzinie 18:00, 2 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Cypr i Armenia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Cypr czy Armenia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Cypr – Armenia.
Jeśli mecz Cypr – Armenia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Cypr – Armenia?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Cypr i Armenia, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Cypr – Armenia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Cypr i Armenia podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 2 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Cypr albo Armenia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.