Ekstraklasa • 20 września 2026

Zagłębie Lubin – Wisła Płock
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Zagłębie Lubin  0:2  Wisła Płock

Jak skończył się mecz Zagłębie Lubin – Wisła Płock?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock — statystyki obu drużyn przed meczem
Ekstraklasa  •  20 września 2026  •  14:45
2,33gole na mecz2,62
1,22średnio strzela1,12
1,11średnio traci1,5
55,6%BTTS50,0%
44,4%over 2,550,0%
1,67punkty na mecz1,38

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Zagłębie Lubin – Wisła Płock. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Zagłębie Lubin – Wisła Płock?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Zagłębie Lubin zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Wisła Płock 1,38 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 9 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Zagłębie Lubin — 1,22 gola na mecz wobec 1,12 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Zagłębie Lubin — 1,11 bramki na mecz, podczas gdy Wisła Płock traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 20 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 55,6% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 44,4% u zespołu Zagłębie Lubin oraz 50,0% u zespołu Wisła Płock, czyli 5,6 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Zagłębie Lubin i Wisła Płock w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Zagłębie Lubin oraz Wisła Płock. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikZagłębie LubinWisła Płock
RozgrywkiEkstraklasaEkstraklasa
Rozegrane mecze98
Bilans W-R-P4-3-23-2-3
Punkty na mecz1,671,38
Bramki strzelone119
Bramki stracone1012
Średnio strzela1,221,12
Średnio traci1,111,5
Gole/mecz2,332,62
BTTS55,6%50,0%
Over 1,577,8%87,5%
Over 2,544,4%50,0%
Over 3,522,2%25,0%
Czyste konta32
Mecze bez gola33
FormaRRWWPPPRWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Zagłębie Lubin w tym sezonie to 4-3-2, a zespołu Wisła Płock — 3-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Zagłębie Lubin nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Wisła Płock ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRWWP oraz PPRWW.

Ostatnie spotkania, jakie Zagłębie Lubin i Wisła Płock rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Zagłębie Lubin — ostatnie mecze

29.08 Pogoń Szczecin 0:0 R
07.09 Wieczysta Kraków 1:1 R
12.09 GKS Katowice 2:1 W
15.09 Raków Częstochowa 3:2 W
20.09 Wisła Płock 0:2 P

Wisła Płock — ostatnie mecze

23.08 GKS Katowice 0:5 P
28.08 Korona Kielce 0:2 P
07.09 Pogoń Szczecin 1:1 R
13.09 Cracovia 3:1 W
20.09 Zagłębie Lubin 2:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Zagłębie Lubin pada średnio 2,33 bramki, a w meczach Wisła Płock — 2,62. Granicę 1,5 gola przekroczyło 77,8% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 44,4% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 22,2% oraz 25,0%.

Czystych kont Zagłębie Lubin ma 3, a Wisła Płock — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Zagłębie Lubin wypada u siebie, a Wisła Płock na wyjeździe?

Ten mecz Zagłębie Lubin rozgrywa u siebie, a Wisła Płock na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Zagłębie Lubin ma za sobą 5 meczów, ze średnią 1,2 gola strzelonego i 0,8 straconego oraz 40,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Wisła Płock ma 5 meczów, ze średnią 1,2 gola strzelonego i 1,8 straconego oraz 60,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Zagłębie Lubin wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Wisła Płock — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 40,0% u gospodarza i 60,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 47,2%, wskaźnik BTTS 52,8%, a różnica w dorobku punktowym to 0,29 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Zagłębie Lubin – Wisła Płock: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Zagłębie Lubin – Wisła Płock?

Mecz Zagłębie Lubin – Wisła Płock rozpoczyna się o godzinie 14:45, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Zagłębie Lubin i Wisła Płock są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Zagłębie Lubin czy Wisła Płock z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Zagłębie Lubin – Wisła Płock.

Jeśli mecz Zagłębie Lubin – Wisła Płock jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Zagłębie Lubin – Wisła Płock?

Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów Zagłębie Lubin oraz Wisła Płock z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Zagłębie Lubin – Wisła Płock, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Zagłębie Lubin i Wisła Płock podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Zagłębie Lubin albo Wisła Płock znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP