Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Motor Lublin – Śląsk Wrocław. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Motor Lublin – Śląsk Wrocław?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,92 za wygraną zespołu Motor Lublin, 3,75 za remis i 3,75 za zwycięstwo zespołu Śląsk Wrocław. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 49% szans dla gospodarzy, 25% na remis i 25% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Motor Lublin | 1,92 | 1,95 |
| Xremis | 3,75 | 4,15 |
| 2Śląsk Wrocław | 3,75 | 4,10 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,57 | 1,60 |
| nie | 2,37 | 2,30 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,60 | 1,65 |
| poniżej 2,5 | 2,32 | 2,22 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,57, co odpowiada około 60% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,60, czyli mniej więcej 59%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 70,0% i 90,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 60,0% i 80,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 20 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Motor Lublin – Śląsk Wrocław?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Motor Lublin zbiera średnio 0,9 punktu na mecz, a Śląsk Wrocław 0,6 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 10 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Motor Lublin — 1,2 gola na mecz wobec 1,2 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Motor Lublin — 1,7 bramki na mecz, podczas gdy Śląsk Wrocław traci średnio 1,9. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 24 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 70,0% i 90,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Motor Lublin oraz 80,0% u zespołu Śląsk Wrocław, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Motor Lublin i Śląsk Wrocław w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Motor Lublin oraz Śląsk Wrocław. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Motor Lublin | Śląsk Wrocław |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Ekstraklasa |
| Rozegrane mecze | 10 | 10 |
| Bilans W-R-P | 2-3-5 | 1-3-6 |
| Punkty na mecz | 0,9 | 0,6 |
| Bramki strzelone | 12 | 12 |
| Bramki stracone | 17 | 19 |
| Średnio strzela | 1,2 | 1,2 |
| Średnio traci | 1,7 | 1,9 |
| Gole/mecz | 2,9 | 3,1 |
| BTTS | 70,0% | 90,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 90,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 80,0% |
| Over 3,5 | 40,0% | 20,0% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 1 |
| Forma | PPPRW | RPPPP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Motor Lublin w tym sezonie to 2-3-5, a zespołu Śląsk Wrocław — 1-3-6, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Motor Lublin nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Śląsk Wrocław ma serię 4 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPRW oraz RPPPP.
Ostatnie spotkania, jakie Motor Lublin i Śląsk Wrocław rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Motor Lublin — ostatnie mecze
Śląsk Wrocław — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Motor Lublin – Śląsk Wrocław?
Od 2015 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół Motor Lublin wygrał 1 mecz, zespół Śląsk Wrocław wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 05.04.2025, zakończyło się wynikiem 1:1 (Śląsk Wrocław – Motor Lublin).
W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Motor Lublin pada średnio 2,9 bramki, a w meczach Śląsk Wrocław — 3,1. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 90,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 20,0%.
Czystych kont Motor Lublin ma 2, a Śląsk Wrocław — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Motor Lublin i Śląsk Wrocław?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Motor Lublin ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Śląsk Wrocław 1,5. Motor Lublin oddaje przeciętnie 14,7 strzału w meczu, z czego 4,2 celnego, a Śląsk Wrocław odpowiednio 12,3 i 3,7.
Motor Lublin marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Śląsk Wrocław marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Motor Lublin wypada u siebie, a Śląsk Wrocław na wyjeździe?
Ten mecz Motor Lublin rozgrywa u siebie, a Śląsk Wrocław na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Motor Lublin ma za sobą 5 meczów, ze średnią 0,8 gola strzelonego i 1,4 straconego oraz 40,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Śląsk Wrocław ma 5 meczów, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,8 straconego oraz 80,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Motor Lublin wynosi średnio 2,2, a w wyjazdowych spotkaniach Śląsk Wrocław — 2,8. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 40,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Motor Lublin i Śląsk Wrocław?
Najpewniej Motor Lublin wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Gašper Tratnik, a w polu Kamil Lukoszek, Bartosz Bereszyński, Tin Plavotić, Filip Luberecki, Christopher Simon, Yacine Bourhane, Mesquita Lopes Marcos Paulo, Mbaye N'diaye, Makan Aïko, Karol Czubak.
Najpewniej Śląsk Wrocław wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-3-2: w bramce Karol Niemczycki, a w polu Timossi Andersson Alex, Jehor Macenko, Lamine Ba, Mariusz Malec, Piotr Samiec-Talar, Karol Linetty, Eniss Shabani, Jan Jurcec, Malaly Dembele, Semedo Camoes Ieltsin Jeronimo.
Mecz poprowadzi Sebastian Krasny. Trenerem zespołu Motor Lublin jest Mariusz Misiura, a zespołu Śląsk Wrocław Ante Simundza. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Motor Lublin – Śląsk Wrocław: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Motor Lublin – Śląsk Wrocław?
Mecz Motor Lublin – Śląsk Wrocław rozpoczyna się o godzinie 14:45, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Motor Lublin i Śląsk Wrocław są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Motor Lublin czy Śląsk Wrocław z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Motor Lublin – Śląsk Wrocław.
Jeśli mecz Motor Lublin – Śląsk Wrocław jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Motor Lublin – Śląsk Wrocław?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Motor Lublin i Śląsk Wrocław, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Motor Lublin – Śląsk Wrocław. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Motor Lublin i Śląsk Wrocław podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Motor Lublin albo Śląsk Wrocław znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.