Eredivisie • 20 września 2026

Twente – PSV
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Twente  3:2  PSV

Jak skończył się mecz Twente – PSV?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Twente – PSV — statystyki obu drużyn przed meczem
Eredivisie  •  20 września 2026  •  14:30
TwenteWRWWW
VS
PSVWWWWP
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 20 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas 18+ · graj odpowiedzialnie
3,14gole na mecz4,86
2,14średnio strzela3,43
1,0średnio traci1,43
57,1%BTTS100,0%
57,1%over 2,5100,0%
2,29punkty na mecz2,29

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Twente – PSV. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Twente – PSV?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Twente zbiera średnio 2,29 punktu na mecz, a PSV 2,29 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma PSV — 3,43 gola na mecz wobec 2,14 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Twente — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy PSV traci średnio 1,43. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 39 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 57,1% u zespołu Twente wobec 100,0% u zespołu PSV. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 57,1% u zespołu Twente oraz 100,0% u zespołu PSV, czyli 42,9 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Twente i PSV w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Twente i PSV jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikTwentePSV
RozgrywkiEredivisieEredivisie
Rozegrane mecze77
Bilans W-R-P5-1-15-1-1
Punkty na mecz2,292,29
Bramki strzelone1524
Bramki stracone710
Średnio strzela2,143,43
Średnio traci1,01,43
Gole/mecz3,144,86
BTTS57,1%100,0%
Over 1,571,4%100,0%
Over 2,557,1%100,0%
Over 3,557,1%85,7%
Czyste konta20
Mecze bez gola10
FormaWRWWWWWWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Twente w tym sezonie to 5-1-1, a zespołu PSV — 5-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Twente ma serię 3 zwycięstw z rzędu. PSV nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWWW oraz WWWWP.

Ostatnie spotkania, jakie Twente i PSV rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Twente — ostatnie mecze

30.08 Cambuur 4:1 W
06.09 Groningen 2:2 R
09.09 Telstar 1:0 W
12.09 ADO Den Haag 2:0 W
20.09 PSV 3:2 W

PSV — ostatnie mecze

23.08 Groningen 5:1 W
30.08 Utrecht 6:1 W
05.09 Ajax 3:1 W
13.09 Sparta Rotterdam 4:1 W
20.09 Twente 2:3 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Twente pada średnio 3,14 bramki, a w meczach PSV — 4,86. Granicę 1,5 gola przekroczyło 71,4% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 57,1% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 57,1% oraz 85,7%.

Czystych kont Twente ma 2, a PSV — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Twente wypada u siebie, a PSV na wyjeździe?

Ten mecz Twente rozgrywa u siebie, a PSV na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Twente ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,25 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe PSV ma 4 mecze, ze średnią 3,25 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Twente wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach PSV — 4,75. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 78,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Twente – PSV: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Twente – PSV?

Mecz Twente – PSV rozpoczyna się o godzinie 14:30, 20 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,88 gola na mecz, 64,5% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Twente i PSV są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Twente czy PSV z BTTS w okolicach 64,5% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Twente – PSV.

Jeśli mecz Twente – PSV jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Twente – PSV?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Twente i PSV w bieżącym sezonie ich rozgrywek krajowych. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Twente – PSV. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Twente i PSV podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 20 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Twente albo PSV znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP