Vallecano 0:0 Ath. Bilbao
Jak skończył się mecz Vallecano – Ath. Bilbao?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Vallecano – Ath. Bilbao. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Vallecano – Ath. Bilbao?
Na zwycięstwo zespołu Vallecano Superbet daje kurs 2,70, na remis 3,30, a na wygraną zespołu Ath. Bilbao 2,60. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 35% dla gospodarzy, 29% na remis i 36% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Vallecano | 2,70 | 2,75 | 2,75 |
| Xremis | 3,30 | 3,15 | 3,35 |
| 2Ath. Bilbao | 2,60 | 2,55 | 2,65 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,72 | — | 1,70 |
| nie | 2,10 | — | 2,10 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,92 | — | 1,98 |
| poniżej 2,5 | 1,87 | — | 1,82 |
Kurs Superbetu 1,72 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 55% szans. W meczach zespołu Vallecano obie strony trafiały w 100,0% spotkań, a w meczach zespołu Ath. Bilbao w 33,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,92, czyli około 49%, przy 71,4% i 33,3% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Vallecano – Ath. Bilbao?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Ath. Bilbao zbiera średnio 1,33 punktu na mecz, a Vallecano 1,14 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Vallecano — 1,57 gola na mecz wobec 1,17 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Ath. Bilbao — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Vallecano traci średnio 2,29. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 18 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Vallecano wobec 33,3% u zespołu Ath. Bilbao. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 71,4% u zespołu Vallecano oraz 33,3% u zespołu Ath. Bilbao, czyli 38,1 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Vallecano i Ath. Bilbao w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Vallecano i Ath. Bilbao w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Vallecano | Ath. Bilbao |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 7 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-2-3 | 2-2-2 |
| Punkty na mecz | 1,14 | 1,33 |
| Bramki strzelone | 11 | 7 |
| Bramki stracone | 16 | 6 |
| Średnio strzela | 1,57 | 1,17 |
| Średnio traci | 2,29 | 1,0 |
| Gole/mecz | 3,86 | 2,17 |
| BTTS | 100,0% | 33,3% |
| Over 1,5 | 100,0% | 83,3% |
| Over 2,5 | 71,4% | 33,3% |
| Over 3,5 | 42,9% | 16,7% |
| Czyste konta | 0 | 3 |
| Mecze bez gola | 0 | 2 |
| Forma | PWPWR | PWWRR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Vallecano w tym sezonie to 2-2-3, a zespołu Ath. Bilbao — 2-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Vallecano nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Ath. Bilbao ma serię 2 remisów z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWPWR oraz PWWRR.
Ostatnie spotkania, jakie Vallecano i Ath. Bilbao rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Vallecano — ostatnie mecze
Ath. Bilbao — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Vallecano – Ath. Bilbao?
Od 1993 roku te drużyny spotkały się 38 razy. Zespół Vallecano wygrał 6 meczów, zespół Ath. Bilbao wygrał 21 meczów, a liczba remisów to 11. Ostatnie spotkanie, rozegrane 28.02.2026, zakończyło się wynikiem 1:1 (Rayo Vallecano – Athletic Bilbao).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Vallecano pada średnio 3,86 bramki, a w meczach Ath. Bilbao — 2,17. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 71,4% i 33,3%, a próg 3,5 bramki 42,9% oraz 16,7%.
Czystych kont Vallecano ma 0, a Ath. Bilbao — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Vallecano i Ath. Bilbao?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Vallecano ma średnio 1,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Ath. Bilbao 1,5. Vallecano oddaje przeciętnie 13,4 strzału w meczu, z czego 4,6 celnego, a Ath. Bilbao odpowiednio 15,7 i 4,7.
Vallecano strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Ath. Bilbao marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Vallecano wypada u siebie, a Ath. Bilbao na wyjeździe?
Ten mecz Vallecano rozgrywa u siebie, a Ath. Bilbao na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Vallecano ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Ath. Bilbao ma 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Vallecano wynosi średnio 3,33, a w wyjazdowych spotkaniach Ath. Bilbao — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Vallecano i Ath. Bilbao?
Najpewniej Vallecano wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Emil Audero, a w polu Andrei Ratiu, Mujaid Sadick, Florian Lejeune, Adria Pedrosa, Isi Palazon, Unai Lopez, Pathe Ciss, Jorge de Frutos Sebastian, Sergio Camello Perez, Alvaro Garcia.
Najpewniej Ath. Bilbao wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Unai Simon, a w polu Jesus Areso, Yeray, Aymeric Laporte, Yuri Berchiche, Inigo De Galarreta, Benat Gerenabarrena, Robert Navarro, Oihan Sancet Tirapu, Alex Berenguer, Inaki Williams.
Mecz poprowadzi Jose Maria Sanchez Martinez. Trenerem zespołu Vallecano jest Benat San Jose, a zespołu Ath. Bilbao Edin Terzic. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Vallecano – Ath. Bilbao: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Vallecano – Ath. Bilbao?
Mecz Vallecano – Ath. Bilbao rozpoczyna się o godzinie 14:00, 10 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,96 gola na mecz, 65,0% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Vallecano i Ath. Bilbao są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Vallecano czy Ath. Bilbao z BTTS w okolicach 65,0% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Vallecano – Ath. Bilbao.
Jeśli mecz Vallecano – Ath. Bilbao jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Vallecano – Ath. Bilbao?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Vallecano i Ath. Bilbao, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Vallecano – Ath. Bilbao. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Vallecano i Ath. Bilbao tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 10 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Vallecano albo Ath. Bilbao znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.