Wieczysta Kraków 3:0 Wisła Płock
Jak skończył się mecz Wieczysta Kraków – Wisła Płock?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a padło w nim 3 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Wieczysta Kraków – Wisła Płock. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Wieczysta Kraków – Wisła Płock?
Na zwycięstwo zespołu Wieczysta Kraków Superbet daje kurs 2,22, na remis 3,60, a na wygraną zespołu Wisła Płock 3,10. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 43% dla gospodarzy, 26% na remis i 31% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Wieczysta Kraków | 2,22 | 2,27 |
| Xremis | 3,60 | 3,85 |
| 2Wisła Płock | 3,10 | 3,30 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,56 | 1,55 |
| nie | 2,40 | 2,40 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,65 | 1,65 |
| poniżej 2,5 | 2,22 | 2,25 |
Kurs Superbetu 1,56 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 61% szans. W meczach zespołu Wieczysta Kraków obie strony trafiały w 75,0% spotkań, a w meczach zespołu Wisła Płock w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,65, czyli około 57%, przy 62,5% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Wieczysta Kraków – Wisła Płock?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Wisła Płock zbiera średnio 1,38 punktu na mecz, a Wieczysta Kraków 0,62 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Wieczysta Kraków — 1,38 gola na mecz wobec 1,12 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Wisła Płock — 1,5 bramki na mecz, podczas gdy Wieczysta Kraków traci średnio 2,12. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 20 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 62,5% u zespołu Wieczysta Kraków oraz 50,0% u zespołu Wisła Płock, czyli 12,5 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Wieczysta Kraków i Wisła Płock w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Wieczysta Kraków i Wisła Płock jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Wieczysta Kraków | Wisła Płock |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Ekstraklasa |
| Rozegrane mecze | 8 | 8 |
| Bilans W-R-P | 1-2-5 | 3-2-3 |
| Punkty na mecz | 0,62 | 1,38 |
| Bramki strzelone | 11 | 9 |
| Bramki stracone | 17 | 12 |
| Średnio strzela | 1,38 | 1,12 |
| Średnio traci | 2,12 | 1,5 |
| Gole/mecz | 3,5 | 2,62 |
| BTTS | 75,0% | 50,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 87,5% |
| Over 2,5 | 62,5% | 50,0% |
| Over 3,5 | 37,5% | 25,0% |
| Czyste konta | 0 | 2 |
| Mecze bez gola | 2 | 3 |
| Forma | PPRPR | PPRWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Wieczysta Kraków w tym sezonie to 1-2-5, a zespołu Wisła Płock — 3-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Wieczysta Kraków nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Wisła Płock ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRPR oraz PPRWW.
Ostatnie spotkania, jakie Wieczysta Kraków i Wisła Płock rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Wieczysta Kraków — ostatnie mecze
Wisła Płock — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Wieczysta Kraków pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Wisła Płock — 2,62. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 62,5% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 37,5% oraz 25,0%.
Czystych kont Wieczysta Kraków ma 0, a Wisła Płock — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Wieczysta Kraków i Wisła Płock?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Wieczysta Kraków ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Wisła Płock 1,6. Wieczysta Kraków oddaje przeciętnie 14,6 strzału w meczu, z czego 4,4 celnego, a Wisła Płock odpowiednio 14,8 i 4,9.
Wieczysta Kraków strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,6. Wisła Płock marnuje część sytuacji: zdobywa 1,1 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Wieczysta Kraków wypada u siebie, a Wisła Płock na wyjeździe?
Ten mecz Wieczysta Kraków rozgrywa u siebie, a Wisła Płock na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Wieczysta Kraków ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Wisła Płock ma 5 meczów, ze średnią 1,2 gola strzelonego i 1,8 straconego oraz 60,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Wieczysta Kraków wynosi średnio 2,5, a w wyjazdowych spotkaniach Wisła Płock — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 60,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Wieczysta Kraków i Wisła Płock?
Najpewniej Wieczysta Kraków wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Mateusz Kochalski, a w polu Duje Dujmović, Mateusz Wieteska, Antonio Milić, Karol Fila, Ben Lederman, Mikkel Maigaard, Kamil Pestka, Domingues Piazon Lucas, Efthymis Koulouris, Christopher Lungoyi.
Najpewniej Wisła Płock wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Rafał Leszczyński, a w polu Marcus Haglind-Sangré, Marcin Kamiński, Afonso Silva, Žan Rogelj, Adam Radwański, Sidnei Tavares, Dion Gallapeni, Patryk Kun, Łukasz Sekulski, Samuel Akere.
Mecz poprowadzi Bartosz Frankowski. Trenerem zespołu Wieczysta Kraków jest Zeljko Kopic, a zespołu Wisła Płock Adam Majewski. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 56,2%, wskaźnik BTTS 62,5%, a różnica w dorobku punktowym to 0,76 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Wieczysta Kraków – Wisła Płock: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Wieczysta Kraków – Wisła Płock?
Mecz Wieczysta Kraków – Wisła Płock rozpoczyna się o godzinie 18:00, 9 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Wieczysta Kraków i Wisła Płock są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Wieczysta Kraków czy Wisła Płock z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Wieczysta Kraków – Wisła Płock.
Jeśli mecz Wieczysta Kraków – Wisła Płock jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Wieczysta Kraków – Wisła Płock?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Wieczysta Kraków i Wisła Płock, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Wieczysta Kraków i Wisła Płock. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Wieczysta Kraków i Wisła Płock podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Wieczysta Kraków albo Wisła Płock znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.