Osasuna 0:2 Espanyol
Jak skończył się mecz Osasuna – Espanyol?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Osasuna – Espanyol. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Osasuna – Espanyol?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Osasuna zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Espanyol 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 4 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Espanyol — 1,5 gola na mecz wobec 1,25 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Espanyol — 1,25 bramki na mecz, podczas gdy Osasuna traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Osasuna oraz 75,0% u zespołu Espanyol, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Osasuna i Espanyol w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Osasuna i Espanyol opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Osasuna | Espanyol |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 4 | 4 |
| Bilans W-R-P | 2-1-1 | 1-1-2 |
| Punkty na mecz | 1,75 | 1,0 |
| Bramki strzelone | 5 | 6 |
| Bramki stracone | 6 | 5 |
| Średnio strzela | 1,25 | 1,5 |
| Średnio traci | 1,5 | 1,25 |
| Gole/mecz | 2,75 | 2,75 |
| BTTS | 50,0% | 75,0% |
| Over 1,5 | 50,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 75,0% |
| Over 3,5 | 25,0% | 0,0% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | RWWP | WPPR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Osasuna w tym sezonie to 2-1-1, a zespołu Espanyol — 1-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Osasuna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Espanyol nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWWP oraz WPPR.
Ostatnie spotkania, jakie Osasuna i Espanyol rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Osasuna — ostatnie mecze
Espanyol — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Osasuna pada średnio 2,75 bramki, a w meczach Espanyol — 2,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 50,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 25,0% oraz 0,0%.
Czystych kont Osasuna ma 2, a Espanyol — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Osasuna wypada u siebie, a Espanyol na wyjeździe?
Ten mecz Osasuna rozgrywa u siebie, a Espanyol na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Osasuna ma za sobą 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Espanyol ma 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Osasuna wynosi średnio 0,5, a w wyjazdowych spotkaniach Espanyol — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 62,5%, wskaźnik BTTS 62,5%, a różnica w dorobku punktowym to 0,75 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Osasuna – Espanyol: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Osasuna – Espanyol?
Mecz Osasuna – Espanyol rozpoczyna się o godzinie 16:15, 12 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,85 gola na mecz, 63,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Osasuna i Espanyol są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Osasuna czy Espanyol z BTTS w okolicach 63,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Osasuna – Espanyol.
Jeśli mecz Osasuna – Espanyol jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Osasuna – Espanyol?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Osasuna i Espanyol z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Osasuna – Espanyol, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Osasuna i Espanyol tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 12 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Osasuna albo Espanyol znajdziesz już zaktualizowane wartości.