Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Bayer Leverkusen – SC Freiburg. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Bayer Leverkusen – SC Freiburg?
Na zwycięstwo zespołu Bayer Leverkusen Superbet daje kurs 1,66, na remis 4,20, a na wygraną zespołu SC Freiburg 4,35. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 56% dla gospodarzy, 22% na remis i 21% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Bayer Leverkusen | 1,66 | 1,65 |
| Xremis | 4,20 | 4,55 |
| 2SC Freiburg | 4,35 | 4,70 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,52 | 1,50 |
| nie | 2,50 | 2,50 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,47 | 1,47 |
| poniżej 2,5 | 2,65 | 2,70 |
Kurs Superbetu 1,52 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 62% szans. W meczach zespołu Bayer Leverkusen obie strony trafiały w 60,0% spotkań, a w meczach zespołu SC Freiburg w 60,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,47, czyli około 64%, przy 80,0% i 80,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 16 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Bayer Leverkusen – SC Freiburg?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. SC Freiburg zbiera średnio 2,6 punktu na mecz, a Bayer Leverkusen 2,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Bayer Leverkusen — 2,8 gola na mecz wobec 2,8 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje SC Freiburg — 0,8 bramki na mecz, podczas gdy Bayer Leverkusen traci średnio 1,6. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 28 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Bayer Leverkusen oraz 80,0% u zespołu SC Freiburg, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Bayer Leverkusen i SC Freiburg w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Bayer Leverkusen i SC Freiburg w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Bayer Leverkusen | SC Freiburg |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Bundesliga |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 3-1-1 | 4-1-0 |
| Punkty na mecz | 2,0 | 2,6 |
| Bramki strzelone | 14 | 14 |
| Bramki stracone | 8 | 4 |
| Średnio strzela | 2,8 | 2,8 |
| Średnio traci | 1,6 | 0,8 |
| Gole/mecz | 4,4 | 3,6 |
| BTTS | 60,0% | 60,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 80,0% |
| Over 2,5 | 80,0% | 80,0% |
| Over 3,5 | 80,0% | 60,0% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 0 | 0 |
| Forma | PWRWW | WWWRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Bayer Leverkusen w tym sezonie to 3-1-1, a zespołu SC Freiburg — 4-1-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Bayer Leverkusen ma serię 2 zwycięstw z rzędu. SC Freiburg nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWRWW oraz WWWRW.
Ostatnie spotkania, jakie Bayer Leverkusen i SC Freiburg rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Bayer Leverkusen — ostatnie mecze
SC Freiburg — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Bayer Leverkusen – SC Freiburg?
Od 1993 roku te drużyny spotkały się 56 razy. Zespół Bayer Leverkusen wygrał 27 meczów, zespół SC Freiburg wygrał 12 meczów, a liczba remisów to 17. Ostatnie spotkanie, rozegrane 07.03.2026, zakończyło się wynikiem 3:3 (Freiburg – Bayer Leverkusen).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 23 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Bayer Leverkusen pada średnio 4,4 bramki, a w meczach SC Freiburg — 3,6. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 80,0% oraz 60,0%.
Czystych kont Bayer Leverkusen ma 2, a SC Freiburg — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Bayer Leverkusen i SC Freiburg?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Bayer Leverkusen ma średnio 2,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a SC Freiburg 2,1. Bayer Leverkusen oddaje przeciętnie 21,2 strzału w meczu, z czego 6,4 celnego, a SC Freiburg odpowiednio 17,2 i 6,0.
Bayer Leverkusen strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,8 gola na mecz przy xG 2,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. SC Freiburg strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,8 gola na mecz przy xG 2,1. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Bayer Leverkusen wypada u siebie, a SC Freiburg na wyjeździe?
Ten mecz Bayer Leverkusen rozgrywa u siebie, a SC Freiburg na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Bayer Leverkusen ma za sobą 2 mecze, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe SC Freiburg ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Bayer Leverkusen wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach SC Freiburg — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Bayer Leverkusen i SC Freiburg?
Najpewniej Bayer Leverkusen wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Mark Flekken, a w polu Jarell Quansah, Edmond Tapsoba, Facundo Medina, Miguel Gutierrez Ortega, Robert Andrich, Aleix Garcia, Moussa Diaby, Ibrahim Maza, Afonso Bastardo Moreira, Patrik Schick.
Najpewniej SC Freiburg wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Mio Backhaus, a w polu Philipp Treu, Matthias Ginter, Philipp Lienhart, Jordy Makengo, Maximilian Eggestein, Yannick Engelhardt, Jan-Niklas Beste, Vincenzo Grifo, Derry Lionel Scherhant, Igor Matanovic.
Mecz poprowadzi Florian Badstubner. Trenerem zespołu Bayer Leverkusen jest Carles Martinez, a zespołu SC Freiburg Julian Schuster. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 80,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Bayer Leverkusen – SC Freiburg: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Bayer Leverkusen – SC Freiburg?
Mecz Bayer Leverkusen – SC Freiburg rozpoczyna się o godzinie 15:30, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,97 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Bayer Leverkusen i SC Freiburg są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Bayer Leverkusen czy SC Freiburg z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Bayer Leverkusen – SC Freiburg.
Jeśli mecz Bayer Leverkusen – SC Freiburg jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Bayer Leverkusen – SC Freiburg?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Bayer Leverkusen oraz SC Freiburg i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Bayer Leverkusen – SC Freiburg, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Bayer Leverkusen i SC Freiburg podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Bayer Leverkusen albo SC Freiburg znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.