Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lorient – Monaco. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Lorient – Monaco?
Superbet wycenia wygraną zespołu Lorient na 3,50, remis na 3,30, a zwycięstwo zespołu Monaco na 2,07. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 27% szans gospodarzom, 28% na remis i 45% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Lorient | 3,50 | 3,75 |
| Xremis | 3,30 | 3,35 |
| 2Monaco | 2,07 | 2,10 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,73 | 1,72 |
| nie | 2,07 | 2,05 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,90 | 1,95 |
| poniżej 2,5 | 1,88 | 1,85 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,73, co odpowiada około 54% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,90, czyli mniej więcej 50%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 66,7% spotkań z golami po obu stronach oraz 50,0% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Lorient – Monaco?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Monaco zbiera średnio 2,33 punktu na mecz, a Lorient 1,33 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Monaco — 1,67 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Monaco — 0,83 bramki na mecz, podczas gdy Lorient traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Lorient oraz 50,0% u zespołu Monaco, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Lorient i Monaco w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Lorient i Monaco jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Lorient | Monaco |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ligue 1 | Ligue 1 |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-2-2 | 4-2-0 |
| Punkty na mecz | 1,33 | 2,33 |
| Bramki strzelone | 6 | 10 |
| Bramki stracone | 6 | 5 |
| Średnio strzela | 1,0 | 1,67 |
| Średnio traci | 1,0 | 0,83 |
| Gole/mecz | 2,0 | 2,5 |
| BTTS | 50,0% | 66,7% |
| Over 1,5 | 50,0% | 83,3% |
| Over 2,5 | 50,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 16,7% | 16,7% |
| Czyste konta | 3 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | PWRPW | WWRWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Lorient w tym sezonie to 2-2-2, a zespołu Monaco — 4-2-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lorient nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Monaco nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWRPW oraz WWRWR.
Ostatnie spotkania, jakie Lorient i Monaco rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Lorient — ostatnie mecze
Monaco — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Lorient – Monaco?
Od 1998 roku te drużyny spotkały się 34 razy. Zespół Lorient wygrał 8 meczów, zespół Monaco wygrał 16 meczów, a liczba remisów to 10. Ostatnie spotkanie, rozegrane 16.01.2026, zakończyło się wynikiem 1:3 (Monaco – Lorient).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 20 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 5 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 5 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Lorient pada średnio 2,0 bramki, a w meczach Monaco — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 50,0% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 16,7%.
Czystych kont Lorient ma 3, a Monaco — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Lorient i Monaco?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lorient ma średnio 1,1 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Monaco 1,3. Lorient oddaje przeciętnie 10,0 strzału w meczu, z czego 3,5 celnego, a Monaco odpowiednio 11,2 i 4,5.
Lorient strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,1. Monaco strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,7 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Lorient wypada u siebie, a Monaco na wyjeździe?
Ten mecz Lorient rozgrywa u siebie, a Monaco na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lorient ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Monaco ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Lorient wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Monaco — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Lorient i Monaco?
Najpewniej Lorient wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Yvon Mvogo, a w polu Souleymane Toure, Montassar Talbi, Nathaniel Adjei, Dembo Sylla, Alec Georgen, Noah Cadiou, Arsene Kouassi, Isak Jensen, Jean-Victor Makengo, Mamadou Kone.
Najpewniej Monaco wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Lukas Hradecky, a w polu Vanderson, Sadibou Sane, Mohammed Salisu, Nazinho, Edan Diop, Denis Zakaria, Lamine Camara, Aleksandr Gołowin, Matthis Abline, Mathys Detourbet.
Mecz poprowadzi Marc Bollengier. Trenerem zespołu Lorient jest Alexandre Dujeux, a zespołu Monaco Filipe Luís Kasmirski. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 58,4%, a różnica w dorobku punktowym to 1,0 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lorient – Monaco: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Lorient – Monaco?
Mecz Lorient – Monaco rozpoczyna się o godzinie 17:15, 18 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,97 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 61,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lorient i Monaco są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Lorient czy Monaco z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lorient – Monaco.
Jeśli mecz Lorient – Monaco jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Lorient – Monaco?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Lorient oraz Monaco i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Lorient i Monaco. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Lorient i Monaco podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 18 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lorient albo Monaco znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.